Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Василь Іванович Олаг

Видатні закарпатці

Всі закарпатці Алфавітний покажчик

Олаг Василь Іванович

1932 - 2012 рр.

 
Біографія:

Олаг Василь Іванович народився 15 січня 1932 року в селі Сасово, що на Виноградівщині, в селянській родині. Навчався у місцевій початковій школі, Королівській “горожанці” (згодом семирічці) та Ужгородській СШ №1 ім. Тараса Шевченка. По закінченню останньої у 1949 році став студентом історичного факультету Ужгородського державного (тепер національний) університету. Одержавши у 1954 році диплом про вищу освіту, розпочав свою трудову біографію на посаді вчителя історії Вишківської СШ. Згодом трудився коректором Закарпатської обласної друкарні (1957 – 1960), вчителем Ужгородської середньої школи робітничої молоді № 3 (1960 – 1961), навчався в аспірантурі Інституту історії АН СРСР (м. Москва) (1961 – 1964). У 1965 – 1993 роках працював в Ужгородському університеті, де пройшов шлях від викладача до доцента кафедри нової і новітньої історії. Захистив дисертацію, йому було присвоєно вчене звання доцента. В останній період був доцентом кафедри міжнародних відносин та країнознавства Закарпатської філії Київського славістичного університету. Навчаючись в аспірантурі, він під керівництвом відомого вченого, професора Р. А. Авербух почав досліджувати політичну історію Угорщини на початку 20-х рр. ХХ ст., досліджував також угорську революцію 1848 – 1849 років. У червні 1966 року захистив кандидатську дисертацію “Боротьба класів і партій в Угорщині в 1919 – 1923 рр.”. Займався проблемами краєзнавства. Зокрема, у виданні “Історія міст і сіл Української РСР: Закарпатська область” (Київ, 1982) був опублікований його історичний нарис про Вари. Доцент Василь Іванович  Олаг був чудовим педагогом і методистом. Викладав студентам-історикам нормативний курс “Новітня історія країн Європи і Америки”, а також спецкурси: “Міжнародні відносини після Другої світової війни”, “Новітня історія Угорщини”, “Актуальні питання історіографії Другої світової війни”. А для студентів факультету романо-германської філології читав курс “Сучасне становище і економіка НДР, ФРН, Франції і Великобританії”. Брав активну участь у громадській роботі. Зокрема був лектором обласної організації Всукраїнського товариства “Знання”, членом профбюро факультету, виконував обов’язки академ наставника студентських груп. Помер Василь Іванович Олаг 15 травня 2012 року, після тривалої хвороби.

Додаткова інформація:

Джерельні приписи :

Пам`яті доцента В. І. Олага [некролог] // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія : Історія. – Ужгород, 2012. – Вип. 28. – С. 207-208.

Олаг Василь Іванович : [канд. іст. наук, доц.] // Історичний факультет Ужгородського національного університету. – Ужгород : Ґражда, 2010. – С. 177-178 : портр. – Бібліогр. наприкінці ст.

Інтернет ресурси:

Олаг Василь Іванович [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sasovo.at.ua/news/olag_vasil_ivanovich/2011-12-04-24 – Назва з екрана.

85-річчя від дня народження Василя Івановича Олага, кандидата історичних наук, доцента УжНУ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://vlibrarymk.blogspot.com/2017/01/blog-post.html – Назва з екрана.

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день