Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Георгій-Геннадій Бізанцій

Видатні закарпатці

Всі закарпатці Алфавітний покажчик

Бізанцій Георгій-Геннадій

1656-1733 рр.

Біографія:

Бізанцій Георгій-Геннадій відомий церковний та освітній діяч кінця XVII-першої чверті XVIII ст., єпископ Мукачівський у 1716-1733 роках. Народився в с. Великий Раковець Угоцького комітату (нині Іршавський район. Освіту - філософську та теологічну - здобув у Трнавському університеті і був рекомендований єпископу де Камелісу. Служив священником в Калло (1703р.), пізніше був обраний архідияконом і візитатором Бігарського комітатуі, нарешті, по смерті де Камеліса, Егерський єпископ призначив його вікарієм. Пізніше за його спроби призначати священників без санкцій Егера. Бізанцій змушений був постригтись у ченці, прийняв монаше ім`я Геннадій та перебрав настоятельство Мукачівського монастиря. Помер на 77 році життя, і похований на Чернечій горі в Мукачеві. З його іменем зв`язана закладка нової церкви у Повчі.

Додаткова інформація:

Джерельні приписи:

Павленко, Г. Бізанцій Георгій-Геннадій (1656-1733) / Г. Паленко // Павленко Г. Діячі історії, науки і культури Закарпаття : малий енцикл. слов. – Ужгород, 1999, – С. 21-22.

Поп, И. Бизанций Георгий Геннадий (1656-1733) / И. Поп. Энциклопедия Подкарпатской Руси. – Ужгород : Изд-во В. Падяка, 2001. – С. 94-95. : фот. – Текст рос. мовою.

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день