Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Галузева література > Любомир Белей >

Електронна бібліотека

Белей Л. Нова українська літературно-художня антропономія: проблеми теорії та історії.
 

В українському мовознавстві запропонована робота є першою спробою комплексного монографічного дослідження української літературно-художньої антропонімії кінця XVI-ХХ ст.  У роботі уточнюються поняття та систематизується вживання термінів літературно-художньої антропоніміки, визначається статус літературно-художньої антропонімії в національному антропоніміконі, встановлюються специфічні ознаки ЛХА, окреслюється джерельна база та ресурси української літературно-художньої антропонімії. Крім того розглядається й ряд не вирішених дотепер дискусійних проблем теоретичного характеру, що мають значення для розвитку ономастики як наукової дисципліни, а також для уточнення концепції історії української літературної мови.


Новини

2026-01-24

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2026-01-23

23 січня 135 річчя від дня народження українського поета, громадського діяча, перекладача із багатьох мов Павла Григоровича Тичини. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Вслухався я в твій гомін золотий".

2026-01-20

Шановні користувачі, новинки Відділу художньої літератури чекають на вас.

2026-01-19

Зовсім трохи не дожив до свого 90-річчя відомий культурно-громадський діяч, краєзнавець та культуролог Василь Степанович Габорець. 20 січня він святкував би свій ювілей і з цієї нагоди вшановуємо його пам'ять віртуальною виставкою "Горизонти творчих здобутків". 

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день