Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Турак Ангеліна Андріївна
Народився :1934-03-18
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Народилася у робітничій сім'ї з багатими традиціями.
Малювати почала ще в дитинстві і з того часу все життя живе в малюванні. Закінчила декілька вищих навчальних закладів. 
 
Широта зацікавлень Ангеліни Турак просто дивовижна. Передусім її шанують, як досвідченого педагога. Понад 55 років свого життя вона віддала освітянській роботі — навчає дітей малюванню, знайомить їх зі світом мистецтва. Увесь цей час вчителювала в районних школах та в місті Ужгороді, понад 20 років була художником-педагогом обласного табору "Юний художник", а також 20 років поспіль вчить дітей в студії образотворчого мистецтва палацу для дітей і юнацтва, куди на роботу Ангеліну запросив засновник студії Золтан Баконій.
Усе життя Ангеліна Турак перебуває в гущині проблем шкільного життя. І де б вона не працювала, чи то в районних школах, чи у школі для глухих і слабочуючих, надзвичайно талановитих і по-особливому сприймаючих навколишній світ, дітей, чи у палаці для дітей і юнацтва, вона скрізь зуміла налагодити роботу, підняти її на високий рівень, впровадити сучасні форми навчання і виховання молоді.
Почесними званнями "Відмінник народної освіти України", "Заслужений працівник освіти України", численними грамотами, дипломами, преміями відзначено працю талановитого педагога; кращі роботи вихованців отримали нагороди на республіканських, всесоюзних та міжнародних виставках.
Багато учнів Ангеліни Турак стали професійними художниками.
 
Ангеліна зуміла створити і свій власний мистецький світ.
Після низки успішних виставок її цінують і знають як особливу художницю, яка творить полотна на духовну тематику, дарує нам різнобарвний світ квітів, природи... Вона оволоділа багатьма техніками — графікою, пастеллю, олією, батиком, є чудовим ілюстратором дитячих книжок.
Останні декілька років і дорослих, і дітей приваблюють її яскраві і змістовні книги — казкові розповіді про олівці та пензлики, про сніговиків, про яблуньку, писанки, незвичайні, фантастичні пригоди дітей. Саме діти надихають письменницю на нові ідеї.
 
Вона постійний учасник міських, обласних, всеукраїнських і загальносоюзних художніх виставок.
Крім того, вона має на своєму рахунку близько 20 персональних виставок.
Верховинська мадонна
1996
45 x 65
папір, пастель
Веселий букет
2006
40 x 65
папір, пастель
Душа музики
2007
50 x 70
папір, пастель
Заводь у Невицькому
2001
60 x 50
полотно, олія
Лікувальний букет
1997
80 x 60
папір, пастель
Моя дорога
1997
50 x 80
папір, пастель
Рудбекії
1999
70 x 60
папір, пастель
Соняшники
1999
45 x 90
папір, пастель

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день