Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Тюшко Богдан Степанович
Народився :1946-01-01
Місце народження: с. Калини Тячівського району Закарпатської області
Біографія.

Богдан Степанович Тюшко народився 1 січня 1949 року в селі Калини Тячівського району в сім'ї вчителів. Батьки мали величезний вплив на становлення творчої особистості сина в галузі образотворчого мистецтва.
У 1972 році Богдан Степанович закінчив біологічний факультет УжДУ, а в 1991 році —  Московський ЗНУМ за спеціальністю "станковий живопис та графіка".
За покликом душі став вчителем образотворчого мистецтва. Своєю самовідданою працею привив любов до мистецтва багатьом своїм вихованцям, які в подальшому закінчили Художню академію у Львові, навчалися в інших мистецьких закладах. Щороку двоє-троє учнів Богдана Степановича вступають у мистецькі вищі навчальні заклади. Як вчитель-митець багато працює над підвищенням свого фахового рівня. Бере участь у наукових конференціях, виступає з реферетами. Автор багатьох методичних видань з образотворчого мистецтва.
Викладач коледжу мистецтв імені Адальберта Ерделі.
 
Богдан почав займатися мистецтвом з раннього дитинства.
З 1971 року бере участь у обласних виставках митців-аматорів.
З 1988 року — учасник міжнародних виставок (Угорщина, Югославія, Чехословаччина).
3 1989 року — член творчого об'єднання художників "Барви Карпат".
У 1994 році — перша персональна виставка, у 1998 — друга персональна виставка, у 2005 році — третя персональна виставка в Ужгороді. 2008 р. — четверта персональна виставка у м. Ужгороді у залі ЗІППО. 
Багато картин художника знаходяться в приватних колекціях Ізраїлю, Словаччини, Угорщини, Польщі, Австралії, США.
 
Природа рідного краю оживає під його руками: шумлять і піняться потічки, дихають поважним спокоєм гори, перешіптуються віковічні смереки, відпочивають біля вогнища вівчарі. Рідний край на картинах художника вражає своєю красою.
Весняний ранок
1995
40 x 30
полотно, олія
Дорога на перевал
1998
50 x 40
полотно, олія
Зимові смереки
2000
40 x 30
полотно, олія
Літо в Карпатах
2000
50 x 40
полотно, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день