Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Цибере Василь Михайлович
Народився :1931-12-17
Місце народження: с. Лалово Мукачівського району Закарпатської області
Помер :2007-11-11
Біографія.

Народився 17 грудня 1931 року в селі Лалово Мукачівського району Закарпатської області в селянській родині. Малював з дитинства. Середню освіту почав здобувати у Лалівській семирічній школі, пізніше — закінчив Мукачівську середню школу № 2. Під час навчання був редактором та художником стінгазет.
У 1958 році закінчив Ужгородський державний університет. Здобувши освіту вчителя російської мови, вчителював у семирічній школі в Лоховому, звідки в 1961 році був призваний на військову службу.
Демобілізувавшись із лав радянської армії, Василь Цібере працював вчителем семирічної школи села Лавки, середньої школи села Ракошино, завідувачем навчальної частини семирічної школи у Копинівцях, інспектором шкіл Мукачівського райвно, заввідділу культури райвиконкому, директором Верхньокоропецької семирічної школи. На останній посаді створив кабінетну систему навчання і особисто виконував художньо-оформлювальні роботи.
У 1967 році Василя Цібере було обрано заступником голови мукачівського міськвиконкому. На цій посаді він працював до 1974 року. Очолював відділи освіти, культури, медицини. Потім знову повернувся до педагогічної роботи. Працював викладачем російської мови Мукачівського педучилища, завідувачем шкільного відділу педучилища, а з 1979 року він — постійний директор мукачівської художньої школи.
На цій посаді він упорядкував у школі галерею портретів найвідоміших закарпатських митців, зокрема Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, І. Грабаря та інших. В закладі було створено два музеї: музей дитячої творчості, в якому збираються найкращі роботи вихованців за всі роки, і музей Міхая Мункачі. Пізніше у школі почали також освоювати іконопис.
Полотна художника-живописця Василя Цібере виставлялися на багатьох виставках міста, області та України.
Благотворний вплив на формування його професійного рівня в 1970–1980-ті роки мали Антон Кашшай, Василь Бурч та Михайло Сапатюк, з якими він дружив і часто виїжджав на малювання у верховинські райони Закарпаття.
Поряд з основною роботою директора художньої школи, якій було присвоєно ім'я Міхая Мункачі, Василь Цібере на громадських засадах також був заступником голови Закарпатського обласного об'єднання майстрів народного мистецтва та самодіяльних художників (обласної організації Спілки майстрів народного мистецтва), а також очолював мукачівський міський осередок цього об'єднання. Був заступником голови Клубу старійшин Мукачева.
 
Помер Василь Цібере 11 листопада 2007 року.
 
[інформацію взято з Вікіпедії]
Собори Києво-Печерської Лаври
1987
60 x 70
полотно, олія
Берегиня
2006
110 x 70
полотно, олія
Зима
2004
80 x 65
полотно, олія
Маки. Натюрморт
2005
60 x 70
полотно, олія
Осінь в Косівській поляні
2000
80 x 70
полотно, олія
Рання весна
2003
80 x 70
полотно, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день