Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Шете Микола Іванович
Народився :1957-07-21
Місце народження: м. Мукачево
Біографія.

Член Національної спілки художників України (2012).
 
Народився 21 липня 1957 року в Мукачеві на Закарпатті. В 1984 році закінчив історичний факультет УжНУ. Протягом багатьох років працював художником-оформлювачем. Завжди захоплювався творчістю видатних закарпатських митців-класиків – Йосипом Бокшаєм, Адальбертом Ерделі, Володимиром Микитою, Іваном Шутєвим.
 
Працює в галузі станкового реалістичного живопису. У мистецтві керується принципами засновників закарпатської школи. Улюбленим жанром художника є традиційний пейзаж – митець спеціально часто подорожує рідним краєм, шукає нові враження та яскраві краєвиди. В основі його робіт – живе та емоційно-художнє переживання від зустрічі з природою, щире захоплення розмаїттям її барв та красою. Одна з улюблених тем – узагальнений образ розквітлої природи. 
Окрім пейзажів, митець захоплюється й сучасним мистецтвом. "Життя не стоїть на місці, – розповів митець на одній із своїх останніх персональних виставок. – Намагаюся рухатися в ногу з часом, робити щось сучасне. Випрацював свій унікальний стиль, який реалізовую спеціальною технікою. Сьогодні багато хто з митців експериментує. Якщо кожен день будеш малювати одне й те ж саме, то це не дуже цікаво. До того ж, я постійно у пошуку і, думаю, буду в ньому ще довго".
 
Із 1998 р. по сьогодні працює директором художньої галереї "Ужгород" Закарпатської організації Національної спілки художників України. Із 2003 по 2008-й рік очолював міське творче об'єднання "Барви Карпат". З 2009 р. – заступник голови Управління фондом майна Закарпатської організації Національної спілки художників України.
 
Починаючи з 1975 року є учасником багатьох міських, обласних, республіканських виставок і закордонних художніх виставок та пленерів. У 1977 році провів першу персональну виставку у Будинку офіцерів у місті Мукачеві. Автор персональних виставок у Кішварді (Угорщина, 1980), в Ужгороді (1997, 2017).
Багато творів художника знаходяться в приватних колекціях Австралії, США, Угорщини, Словаччини та Польщі.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Арія кольорів
2014
90 x 73
оргаліт, змішана техніка
Біля Мукачева
2003
90 x 70
оргаліт, змішана техніка
Велич Карпат
2013
122 x 90
оргаліт, олія
Нове місто
2013
90 x 70
оргаліт, змішана техніка
Уява-І
2009
75 x 80
картон, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день