Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Шолтес Степан Золтанович
Народився :1944-05-26
Місце народження: с. Туриця Перечинського району Закарпатської області
Біографія.

Народний художник України (2017).
Член Національної спілки архітекторів України (1969).
 
Степан Шолтес народився 26 травня 1944 року в селі Туриця, що в Перечинському районі Закарпаття, в родині священика, а також знаного художника Золтана Шолтеса, який, своєю чергою, навчався у корифеїв закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая. У шкільні роки Степан займався в образотворчій студії Золтана Баконія. Учнівські малюнки майбутнього художника у 50-х роках експонували на виставках у Сирії та Німеччині.
Після закінчення школи вступив на факультет архітектури Київського державного художнього інституту, який закінчив у 1967 році з відзнакою. Потім три роки працював у проектній організації, був співавтором проекту будівництва готелю "Ужгород", серед його робіт – забудова центру Міжгір’я, Мукачева, Ужгорода, туристичних баз у Кострині, Жденієві, Гукливому тощо. Автор активно працював у галузі монументального мистецтва, спроектував чимало споруд і квартальних забудов у містах Закарпаття. Але поряд із цим завжди займався живописом. 
У живописі є послідовником композиційного, колористичного та образно-стильового мовлення свого видатного наставника і батька Золтана Шолтеса. Не випадково домінуючим жанром у творчості митця є пейзаж, а улюбленими техніками – олія, акварель і пастель. Його живописні композиції підкуповують майстерністю виконання, правдивістю, невимушеністю. 
Художник вважає пленерний живопис довершеною формою сприйняття та передачі на полотно природної краси. Митець закоханий у Карпатські гори – на природі він відчуває себе, як у творчій майстерні. Автор згадував, що низовина Угорщини та регіонів Франції, де йому доводилося працювати, не викликала такого захоплення, як рідні краєвиди, і навіть навіювала нудьгу. І тільки вдома, в горах, він відчуває приливи творчого натхнення.  
На початку 90-х років Степан Шолтес разом із колегами Василем Брензовичем та Еммою Левадською заснували Об’єднання професійних художників Ужгорода як альтернативу діючій спілці митців. Це товариство однодумців уже багато років поспіль організовує багаточисельні пленери, виставкові заходи, публікації. 
Із 1972 року автор бере участь в обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставках (Словаччина, Чехія, Франція, Німеччина, США).
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Весняний пейзаж

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день