Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Роскін Михайло Наумович
Народився :1923-07-01
Місце народження: м. Нікополь (Дніпропетровська область)
Помер :1998-01-01
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1978).
 
Михайло Роскін народився 1 липня 1923 року в Нікополі на Дніпропетровщині. У 1941 році закінчив обласну художню студію (місто Запоріжжя), де його першим учителем був талановитий живописець Іван Федянінов. По завершенню школи вступив до Академії мистецтв у Ленінграді (нині – Санкт-Петербург, росія), однак через початок війни не зміг продовжити навчання. У 1942 році майбутній художник був призваний солдатом-зв’язківцем на Північно-кавказький фронт, згодом служив в Ірані, а до кінця війни – в  Україні. Навіть серед жахіть війни істинний художник не може не малювати – Михайло використовував моменти затишшя, щоб робити фронтові замальовки, які потім слугували для створення багатопланових композицій.
Після 1945 року здобув художньо-професійну підготовку в Студії військових художників імені Грекова. Ця школа допомогла митцю відточити майстерність книжкової та газетної графіки. Спогади війни глибоко врізалися в пам’ять художника і впродовж довгого періоду життя знаходили відображення в рисунках. Автор ілюструє публікації в періодиці та художні оповідання на військову тематику.
Із 1950-х роках був направлений працювати військовим художником на Західну Україну (Львівщина, Івано-Франківщина, Закарпаття). Саме на Закарпатті Михайлу Роскіну поталанило спілкуватися з видатними представниками крайової школи живопису – Федором Манайлом, Йосипом Бокшаєм, Гаврилом Глюком, Антоном Кашшаєм. Вони допомогли сформувати у художника нові мистецькі бачення. Особливо Михайло цінував пленери, проведені в живописних куточках Закарпаття з видатним майстром Йосипом Бокшаєм. 
Автор активно займається творчістю, виконує графічні замовлення для газет і журналів, стає членом Спілки журналістів СРСР (із 1962 року). Із 1970 року працює викладачем Ужгородського художнього училища, викладаючи естетику. Час потрохи заліковував повоєнні рани і пробудив у душі митця поета-романтика, якому вдається передати на аркуш паперу красу світу.
Творча спадщина митця складається з численних графічних композицій, виконаних виразною авторською манерою у різних техніках: аквареллю, пастеллю, гуашшю, вугіллям, кольоровими олівцями, тушшю. У своїх сюжетно-тематичних роботах художник передає життєві будні простих людей, військових, трудівників. Лірикою та романтизмом просякнуті його натюрморти, пейзажі, фігуральні композиції. Переконливий, вправний реалістичний малюнок, виразність силуетних зображень у поєднанні з увагою до щонайменших деталей композиції – таким є авторський почерк митця. 
Починаючи з 1961 року бере активну участь у художніх виставках у Закарпатті. Його роботи експонували на виставках в Угорщині й на той час Чехословаччині та Югославії. Також митець був учасником міжнародних пленерів. Провів шість персональних виставок в Ужгороді та Коломиї.
Його роботи присутні в приватних збірках в Україні, Сполучених Штатах Америки, Канаді, Ізраїлі, Словаччині, Чехії та інших країнах. Більше двох десятків робіт художника зберігається у колекції Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая.
Помер 1998 року в Ужгороді.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття", авторка – Людмила Козловська]
Будапешт. Квітникарка
Моє подвір'я
Перечинщина
Після зливи

Новини

2024-05-23

27 травня виповнюється 95 років від дня народження відомого українського письменника Романа Іваничука. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Роман Іваничук - майстер українського роману".

2024-05-20
18 травня 2024 року виповнюється 80 років з моменту насильницької депортації кримських татар. Цього дня Україна і світ вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянська влада почала операцію з депортації понад 200 тисяч кримських татар із Кримського півострова. За оцінками, протягом наступного року понад 30 тисяч із них загинули від голоду, хвороб і виснаження. З 2014-го року країна-терорист - росія незаконно окупувала Крим та продовжує скоювати злочини проти корінного населення Кримського півострова й нині. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Крим - дорога додому".
2024-05-17

Шановні користувачі, пропонуємо  вашій увазі нові надходження до Відділу краєзнавства.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день