Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Росул Мирослава Омелянівна
Народився :1958-10-22
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Лауреат обласної премії імені Йосипа Бокшая й Адальберта Ерделі (2003).
Член Національної спілки художників України (1993).
 
Народилася у місті Ужгород. Закінчила Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (нині – Львівська Національна академія мистецтв, 1983). Майстер cтанкової та мініатюрної керамічної скульптури, декоративної пластики малих форм. У роботах використовує елементи, властиві керамічним виробам давніх епох, трансформуючи їх згідно з канонами сучасного мистецтва. У своїй творчості Мирослава Росул поєднує багату внутрішню культуру, талант, професійність та глибоке відчуття народних звичаїв і традицій. Демонструючи величезний багаж знань про творчість минулих епох, майстриня органічно вплітає у свої роботи символіку єгипетсько-шумерської, японсько-тибетської, крито-мікенської чи античної греко-римської культур. Усі образи, які народжуються в Мирослави Росул, є своєрідним сплавом минувшини зі сьогоденням, дивовижного поєднання різних світів. Сама художниця означує суть свого мистецтва як "архаїчний трансавангард". Одним із центральних тематичних образів у творчості художниці є жінка – у всій її красі, багатогранності й чуттєвості. 
Учасниця обласних, національних, міжнародних художніх виставок і пленерів. Провела близько десятка персональних виставок у Києві, Хмельницькому, Ужгороді, Мукачеві. 
Твори художниці знаходяться у колекціях музеїв та галерей України, Канади, Угорщини.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Доля
2002
розмір: 12х10х35
шамот, ангоби, поливи, кольорові маски
Інка
1998
розмір: 29х20х17
шамот, ангоби, поливи
Світлотінь
2006
розмір: 48х18х10
шамот, ангоби, солі, поливи
Скіф
2008
розмір: 40х30х12
шамот, поливи, пігменти, розпис

Новини

2024-06-19

Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. 21 червня Галина Вдовиченко святкує своє 65-річчя  і з цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку „Життя сильніше за правила”.

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день