Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Ряска Петро
Народився :1975-08-14
Місце народження: с. Білки Іршавського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України з 2010 р.
 
Освіту здобув у Закарпатському художньому інституті, навчався на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (2009). Його вчителем був народний художник України Володимир Приходько, художні візії якого залишили беззаперечний відбиток на ранніх творах митця.
Із 2007 року постійний учасник художніх проектів, експозицій, виставок, бієнале і симпозіумів в Україні та за кордоном. Провів близько десяти персональних виставок: Ужгород (2008, 2013), Львів (2010, 2012), Хуст (2010), Івано-Франківськ (2013), Калуш (2013), Київ (2016). За твори "Мій двір" та "Етнос" нагороджений дипломом на міжнародному бієнале – Medial 2 ART Biennial (Art Addiction Medial Museum. London, 2007). Переможець конкурсу "WorkingTitle365" (Нідерланди), на якому представив триптихи "Чорний хліб. Галушки з сірої муки. Чорний Чай" та "Розквітле листя" (2013).
Куратор мистецьких проектів "Резиденція "Вибачте, номерів немає", "Тимчасова виставка" та "Корови орють". 2015 року став стипендіатом програми "Gaude Polonia" (Польща, куратор Януш Балдига).
Бачити незвичайне у звичайному світі – характерна риса митця. Художник працює з різним матеріалом: деревом, уживаними побутовими речами, вугіллям, тощо. У живописі постійно у пошуку й дослідженні. У творчому доробку митця зустрічаються полотна як у реалістичній, так і в авангардній експресивній манері написання. Своїми творами відображає почуття та думку, вибудовує метафоричні образи, певну інтригу і спонукає глядача до діалогу. Для митця найважливішою життєствердною силою, яка проходить через усю творчість, є, за його ж визначенням, "енергетика любові" – це саме та потужна сила, яка творить світ, яка робить світлішим буденне та сіре життя, змінює кожного.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Два кошики
Кузня Гамора 2
Квіти
Квіти з яблуками
Людина, тварина, птах
Мотив у Білках
Мотив Ужгорода
Музиканти
Соняшники
Ужгородський замок

Новини

2024-05-23

27 травня виповнюється 95 років від дня народження відомого українського письменника Романа Іваничука. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Роман Іваничук - майстер українського роману".

2024-05-20
18 травня 2024 року виповнюється 80 років з моменту насильницької депортації кримських татар. Цього дня Україна і світ вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянська влада почала операцію з депортації понад 200 тисяч кримських татар із Кримського півострова. За оцінками, протягом наступного року понад 30 тисяч із них загинули від голоду, хвороб і виснаження. З 2014-го року країна-терорист - росія незаконно окупувала Крим та продовжує скоювати злочини проти корінного населення Кримського півострова й нині. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Крим - дорога додому".
2024-05-17

Шановні користувачі, пропонуємо  вашій увазі нові надходження до Відділу краєзнавства.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день