Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Данилич Тарас Федорович
Народився :1945-03-07
Місце народження: с. Тур'я-Поляна Перечинського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1989).
Заслужений художник України (2005).
Народний художник України (2016).
Лауреат обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі (1996, 2016).
Талановитий і колоритний представник Закарпатської школи живопису.
 
Закінчив відділення художньої обробки дерева Ужгородського училища прикладного мистецтва. Учень Василя Свиди, Антона Шепи, Миколи Медвецького. Свою творчу кар’єру починав як різьбяр по дереву. Однак згодом, беручи участь у колективних експозиціях та під впливом видатних майстрів закарпатської школи Ернеста Контратовича, Андрія Коцки, Антона Кашшая, Золтана Шолтеса, Гаврила Глюка, Володимира Микити, активно долучився до живопису. З кінця 1970-х років постійний учасник обласних, всеукраїнських та закордонних художніх виставок.
 
Працює у техніці темперного та олійного станкового живопису. Автор пейзажів і, перш за все, багатофігурних сюжетних композицій. Володіє цікавою і оригінальною манерою художнього письма. Оптимістичні та щирі твори митця – це вируюче дійство народного життя, побуту, праці, звичаїв і фольклору, що органічно вплетені у казкову природу рідного краю. Його багатолюдні сцени, що майстерно виписані до найдрібніших деталей і персонажів, чимось ледь уловимим перегукуються з полотнами славнозвісного нідерландця Пітера Брейгеля Старшого.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Вишанські велетні
2003
104 x 104
полотно, олія
Ярмарок
1992
103 x 103
полотно, темпера
На вулиці
1989
90 x 80
полотно, темпера
Освячення каплиці
1997
108 x 105
полотно, темпера
Газда
2006
70 x 60
полотно, темпера

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день