Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Долгош-Сопко Одарка Іванівна
Народився :1963-04-14
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Двічі лауреат обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі в галузі образотворчого мистецтва.
Відзначена державною нагородою України – "Орденом княгині Ольги" ІІІ ступеня.
 
Закінчила Ужгородське училище прикладного мистецтва (відділ художньої кераміки) і Львівський поліграфічний інститут імені Івана Федорова (відділення оформлення та ілюстрація книги). Кандидат мистецтвознавства. Доцент і викладач Закарпатської академії мистецтв. Член Національної спілки художників України з 1995 року. Голова Асоціації творчих жінок Закарпаття "Нова форма".
Працює у галузі станкової, прикладної, пластичної графіки, книжкового дизайну та живопису. Створила оригінальну авторську техніку рельєфу, яку застосовує у пластичній графіці. Її роботам притаманні загадковий внутрішній колорит, цікава декоративна і фігуративна символіка, високе чуття образності, вільне володіння штрихом, кольором і текстурою. Учасниця обласних, всеукраїнських, міжнародних мистецьких виставок та пленерів. Авторка більше десяти персональних виставок в Україні та закордоном. Роботи художниці знаходяться у колекціях музею Української культури в місті Мельбурн (Австралія), галереї сучасного мистецтва міста Наместово (Словаччина), галереї сучасного мистецтва міста Будапешт (Угорщина), Закарпатському художньому музеї імені Йосипа Бокшая та Запорізькому художньому музеї.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Горянська ротонда
1993
35 x 45
змішана техніка
Весняна
1999
90 x 70
картон, акрил, авторська техніка
Горіх
1994
62 x 42
картон, акрил, авторська техніка
Ранкова
2005
67 x 60
картон, акрил, авторська техніка
Сутінки
2005
60 x 50
картон, акрил, авторська техніка
Краплакова
2005
60 x 50
картон, акрил, авторська техніка
Квіти з гори Леляк
2004
55 x 55
картон, акрил, авторська техніка
Осіння
2004
65 x 60
картон, акрил, авторська техніка

Новини

2024-04-04

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-04-03
«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. 7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), точніше, прийняття статусу цієї організації. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Здоров’я - головний життєвий скарб".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день