Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Керечанин Микола Федорович
Народився :1939-06-07
Місце народження: м. Ужгород
Помер :2007-10-10
Біографія.

Почесний доктор Міжнародної академії наук та мистецтв (посмертно, 2010).
Засновник Міжнародної спілки незалежних художників ім. Антона Кашшая.
Лауреат Фонду миру колишнього СРСР.
Почесний член Міжнародної асоціації образотворчого мистецтва ЮНЕСКО.
 
Народився в місті Ужгород. До того, як стати художником, займався спортом, став заслуженим суддею міжнародної категорії з мотоспорту. Уперше почав експонувати свої художні твори у 1975 році, а загалом присвятив мистецтву понад 30 років свого життя. З 1978 р. працював у художніх майстернях обласного "Художфонду". Професійну підготовку як художник здобув завдяки дружнім стосункам із видатним закарпатським митцем Антоном Кашшаєм. Із кінця 1980-х років працював на дипломатичній роботі в Угорщині, де багато зробив для пропаганди української культури, організації виставок і гастролей професійних художніх колективів. Під час перебування в Угорщині провів також низку персональних виставок живопису. З ініціативи митця на початку 1990-х років була створена міжнародна Спілка незалежних художників імені Антона Кашшая, яка об’єднала художників із чотирьох країн – України, Румунії, Словаччини та Угорщини. Вихований на кращих традиціях закарпатської художньої школи, майстер пензля збагатив палітру вітчизняного мистецтва сотнями творів живопису. Художник залишив по собі вагомий доробок – сотні картин із прекрасними пейзажами. Роботи митця зберігаються у музейних та приватних колекціях Угорщини, Словаччини, Чехії, Австрії, Німеччини, Великобританії, Канади та США. 
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Околиці Усть-Чорної
1998
60 x 50
ДВП, олія
Ясінський мотив
2000
60 x 50
ДВП, олія
Рибацька затока на Балатоні
1995
60 x 50
ДВП, олія
Турзов
1984
60 x 50
ДВП, олія
Ружбажі
2003
60 x 50
ДВП, олія
Біля Кестхеля
1995
60 x 50
ДВП, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день