Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Бабинець Йосип Михайлович
Народився :1934-02-08
Місце народження: с. Зарічево Перечинського району Закарпатської області
Помер :2019-08-12
Біографія.

Лауреат обласної премії у галузі образотворчого мистецтва імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі (2008).
Член Національної спілки художників України (1985).
У 1953 р. закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, де навчався у фундаторів закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Федора Манайла. Згодом закінчив Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури імені Рєпіна, де отримав фах мистецтвознавця.
Учасник художніх виставок: обласних – із 1970 року, всеукраїнських та закордонних – із 1979 р. Автор майже десятка персональних виставок у Закарпатті, Угорщині, Словаччині.
Митець працює у жанрі пейзажу і натюрморту, не зраджуючи художнім принципам реалістичного живопису. Твори художника тяжіють до камерності. Вони сповнені внутрішнього тепла, емоційного спокою і розміреності. Не зважаючи на поважний вік, живописець досі бере участь у колективних експозиціях.
Його роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях в Україні, Угорщині, Словаччині, Румунії, Югославії, Італії, Франції, Німеччині.
Помер 12 серпня 2019 року.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття", уточнено редактором бази]
Блакитний день
2000

полотно, олія
Зимова тиша
2000

полотно, олія
На перевалі

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день