Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Берец Вільмош-Йожеф Іштванович
Народився :1915-03-14
Місце народження: м. Сигіт (сьогодні – Сігету-Мармацієй; жудець Марамуреш, Румунія)
Помер :1999-11-30
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1956).
 
Вільмош-Йожеф Берец народився 14 березня 1915 року в Сігеті (Румунія). Вищу художню освіту здобув у Технічному інституті у Празі та в Інституті образотворчих мистецтв у Будапешті.
Працював викладачем Ужгородського училища прикладного мистецтва. У 1948 – 1953 роках брав участь у створені міської картинної галереї. Активний творчий шлях розпочався з 1950 року.
Малював у різних техніках живопису та графіки: олія, темпера, ліногравюра, малюнок олівцем та пером, акварель. Остання в творчості митця відігравала важливу роль, адже особливою принадністю вирізняються твори художника, виконані технікою так званої "живописної графіки" – акварельні аркуші. На думку мистецтвознавців, ця техніка найкраще розкривала думки та почуття живописця. Акварельні полотна з зображенням краєвидів вважають одним із найбільших досягнень митця.
Писав портрети, пейзажі, тематичні композиції. Відомий також як автор мистецтвознавчих статей та есе. Для камерних графічних творів характерна особлива повнозвучність, променистість загального колориту, прозора тонкість і легкість.
Багато сил і часу Вільмош Берец присвятив вивченню історії світової культури. Йому належить авторство багатьох статей із загальних питань мистецтвознавства, а також творчості окремих художників Закарпаття. Історик і теоретик мистецтва, один із зачинателів музейної справи, він зібрав обширний архівний матеріал, що стосується історії розвитку регіональної школи живопису, і в цьому його неоціненна заслуга перед земляками. Найдостойніша частина мистецької спадщини художника зберігається у Закарпатському обласному художньому музеї і гідно репрезентує образотворчу культуру краю, її кращі досягнення періоду середини другої половини ХХ століття.
 
Помер 30 листопада 1999 році в Ужгороді.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
На Рахівщині
1975
73 x 51
папір, акварель
За читанням
1977
73 x 51
папір, акварель

Новини

2024-06-19

Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. 21 червня Галина Вдовиченко святкує своє 65-річчя  і з цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку „Життя сильніше за правила”.

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день