Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Булеца Габріел Несторович
Народився :1952-08-11
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Член спілки художників України (1989).
Лауреат обласної премії імені Бокшая та Ерделі в галузі образотворчого мистецтва (2006).
 
Народився в місті Ужгород. Основам рисунку і живопису навчався у дитячій студії образотворчого мистецтва відомого педагога Золтана Баконія. У 1975 році закінчив біологічний факультет Ужгородського державного університету після чого повністю присвятив себе мистецтву. Об’єктом його творчості виступає природа, одухотворена присутністю живих істот. Автор намагається бути гранично щирим і правдивим у відтворенні її характеру, настрою.
Композиційно роботи завжди свіжі й не шаблонні. Вони дуже важко піддаються жанровому чи іншому визначенню, є оригінальними і неповторними. Відкрив власний спосіб трактування кольору і навчився використовувати його у своєрідному режимі модуляцій, коли на тоновану сірим фоном нейтральну поверхню викладаються кольорові мазки, які отримують незвичне додаткове звучання і творять дивовижні гармонії. У підсумку, творчість художника вважають одним із напрямів сучасного закарпатського мистецтва. Цікавими є концептуальні й інтерактивні твори митця, їхні назви, а також назви виставок, серій робіт, тексти до експонованого матеріалу свідчать про його неабиякий літературний хист.
 
Із 1976 року учасник обласних, республіканських та зарубіжних (Угорщина, Данія, Франція, Італія) художніх виставок.
Персональні виставки: Дебрецен (1993), Будапешт (1995, 1998).
Бере участь у різних культурно-мистецьких проєктах.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Карпатський краєвид
2008

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день