Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Булеца Габріел Несторович
Народився :1952-08-11
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Член спілки художників України (1989).
Лауреат обласної премії імені Бокшая та Ерделі в галузі образотворчого мистецтва (2006).
 
Народився в місті Ужгород. Основам рисунку і живопису навчався у дитячій студії образотворчого мистецтва відомого педагога Золтана Баконія. У 1975 році закінчив біологічний факультет Ужгородського державного університету після чого повністю присвятив себе мистецтву. Об’єктом його творчості виступає природа, одухотворена присутністю живих істот. Автор намагається бути гранично щирим і правдивим у відтворенні її характеру, настрою.
Композиційно роботи завжди свіжі й не шаблонні. Вони дуже важко піддаються жанровому чи іншому визначенню, є оригінальними і неповторними. Відкрив власний спосіб трактування кольору і навчився використовувати його у своєрідному режимі модуляцій, коли на тоновану сірим фоном нейтральну поверхню викладаються кольорові мазки, які отримують незвичне додаткове звучання і творять дивовижні гармонії. У підсумку, творчість художника вважають одним із напрямів сучасного закарпатського мистецтва. Цікавими є концептуальні й інтерактивні твори митця, їхні назви, а також назви виставок, серій робіт, тексти до експонованого матеріалу свідчать про його неабиякий літературний хист.
 
Із 1976 року учасник обласних, республіканських та зарубіжних (Угорщина, Данія, Франція, Італія) художніх виставок.
Персональні виставки: Дебрецен (1993), Будапешт (1995, 1998).
Бере участь у різних культурно-мистецьких проєктах.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Карпатський краєвид
2008

Новини

2024-07-16

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2024-07-11

15 липня святкує своє 85-річчя поет, перекладач, сценарист, член Спілки письменників України – Павло Михайлович Мовчан. З цієї нагоди пропонує вашій увазі віртуальну виставку „Глибини Слова і велич Чину”.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день