Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Бурч Василь Васильович
Народився :1919-01-02
Місце народження: с. Смологовиця Іршавського району Закарпатської області
Помер :1993-07-05
Біографія.

Заслужений вчитель України.
Відзначений державними нагородами: 2 орденами і 6 медалями.
Василь Бурч присвятив своє життя педагогічній діяльності й мистецтву і в обох сферах досяг значного успіху, проявив себе як патріот і гуманіст. Він належав до покоління, становлення якого припало на сприятливий чеський період в історії Закарпаття (1919 – 1939), до покоління, яке в умовах демократичного ладу змогло розкрити свій потенціал і засвоїти цінності демократичного світу. З цього джерела походить його турбота про народну освіту, його глибокий інтерес до культури, музики й образотворчого мистецтва. 
 
Василь Бурч народився 2 січня 1919 року в селі Смологовиця Іршавського району. З 1935 року навчався в Мукачівській учительській семінарії, де його потяг до малювання підтримали викладачі-чехи. У 1947 році закінчив курси малювання, що їх проводили Бокшай і Ерделі. 1952 закінчив факультет російської філології Київського педінституту.
Вчителював чи не у всіх районах Закарпаття і всюди організовував сільські хори, прищеплював дітям любов до мистецтва. Був чудовим музикантом – грав на скрипці, записував музичний фольклор, писав пісні на слова закарпатських поетів. 15 років працював заступником і завідуючим обласного відділу освіти. Дбав про спорудження шкіл, навчання дітей-сиріт. Не тримався кабінетного стилю роботи, їздив у віддалені села, турбувався матеріальною базою шкіл. З 1975 року і до пенсії очолював Мукачівське педучилище.
Куди б не вела його освітянська дорога, всюди малював. Подібно до багатьох інших художників віддавав перевагу пейзажному жанру, хоча виконував також натюрморти й портрети. Працював олією та аквареллю. Був близько знайомий з усіма відомими закарпатськими художниками, з багатьма товаришував. Спілкування та участь у пленерах і виставках (з 1949) сприяли вдосконаленню майстерності, а в 1969 році Бурч став членом Спілки художників.
Персональні виставки художника відбулися в Ужгороді у 1964, 1967, 1969 роках. Образотворче мистецтво було, очевидно, найбільшою пристрастю всебічно обдарованого Василя Бурча. Можливо, його муза дещо скромна, але сповідуючи традиції місцевого малярства, художник знайшов свою живописну інтонацію. Його кращі твори належать до цінних мистецьких здобутків. Вони тішать око у найкращих альбомах, присвячених мистецтву Закарпаття, і доповнюють картину закарпатських художніх досягнень.
 
Василь Бурч пішов із життя 5 липня 1993 року, але назавжди залишився у плеяді митців ХХ століття.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Колгоспне поле
1985
72 x 62
полотно, олія
Під вечір
1979
89 x 69
полотно, олія
Рибалка на річці
1990-1991 рр. 69,5 x 48,5
картон, олія
Гірський пейзаж
1986
90 x 70,5
полотно, олія
Краєвид з водою
1981
90 x 69
полотно, олія

Новини

2024-06-19

Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. 21 червня Галина Вдовиченко святкує своє 65-річчя  і з цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку „Життя сильніше за правила”.

2024-06-04

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день