Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Войтович Олександр
Народився :1971-01-24
Місце народження: м. Львів
Біографія.

Олександр Войтович народився в 1971 році у Львові.
Навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва імені Івана Труша та у Львівській академії мистецтв. Дружина – теж художниця Іванка Войтович, донька відомого закарпатського мистецького подружжя Івана та Надії Дідиків.
 
Працює у фігуративному живописі. Відомий оригінальним трактуванням жіночого образу. Портрет та оголена натура – основна тема його творчості. "Я дуже консервативний у художніх засобах, – стверджує митець. – Стараюся наблизитися до класичності, високого мистецтва. А ось тема може бути найсучасніша. Жінка приваблює мене як естетична категорія. Через жіноче тіло я переходжу до образу, психології, зрештою – до узагальнення і навіть вираження цивілізаційного світу". Володіння рисунком та кольором, експресивна манера мазка сприяють досконалій передачі емоційного стану людини.
Чимало робіт у митця на релігійну тематику. Зокрема, Олександр розмальовував архангела Михаїла на іконостасі Ужгородського кафедрального собору.
Активний творчий шлях розпочав з 1994-го року, коли взяв участь у виставці молодих художників у Національному музеї у Львові. З того часу мав спільні та персональні виставки  як в Україні (Ужгороді, Львові, Тернополі, Києві), так і за кордоном (Мадрид, Толедо, Валенсія,  Краків. Перемишль, Бухарест). Були і спільні персональні виставки у співавторстві з дружиною Іванкою, зокрема, в Ужгороді та Будапешті. 
Отримав премію у номінації "Малюнок" у галереї "Aires de Cordoba" (Кордоба, Іспанія), увійшов у "TOP 12 Artworks" від "Salon des Refusés 2014" (Лондон, Великобританія). Також, за версією ТВ 24, увійшов до "Топ 24 художників України, яких знають у світі". 
 
Твори знаходяться у збірках Національного музею у Львові, Тернопільського художнього музею, Музею сучасного мистецтва України в Києві, а також у приватних колекціях України та за кордоном.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Відпочинок
Закарпатське літо
Карпатський простір

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день