Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Войтович Іванка
Народився :1976-05-31
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Народилася 31 травня 1976 року в Ужгороді у родині відомих художників – Івана та Надії Дідиків. Саме батьки та те творче середовище, в якому росла дівчина, мали значний  вплив на формування її естетичних поглядів та бажання стати митцем. Навчалася в Ужгородському коледжі мистецтв імені Ерделі та Львівській академії мистецтв.
 
Твори Іванки абсолютно впізнавані і відрізняються екстравагантністю та індивідуальною манерою. Натюрморт мисткиня вважає одним із своїх улюблених жанрів. "Через нього я намагаюся передати присутність людини: вона щойно тут була, на хвильку відлучилася, кава ще гаряча, погарчик вина щойно поставлений на стіл. У цих буденних дрібничках завжди присутня людина. Часто малюю свої улюблені квіти, речі, предмети. Вони все одно випромінюють енергетику господаря, навіть якщо його і нема на полотні", – зазначає авторка.
Як відзначають мистецтвознавці, позитивізм, що присутній у творчості Іванки, надає її творам особливої інтер’єрності та елегантності. Сама мисткиня теж про це говорить: "Мої роботи ніколи не несуть смутку. А якщо і є лірика, то вона – світла. Мета моєї творчості – нести позитивний настрій. Ніколи не малюю у пригніченому стані чи роздратована".
Активний творчий шлях розпочала з 1993 року – з виставки "III ХО" в Ужгороді. З 2000 року – автор та куратор багатьох неординарних проектів – "На жовтому столі…", "Жіночі примхи", "Приборкання Ероса" та "Екстаз – вихід за межі повсякденності" авторства Олександра Войтовича.
 
Учасниця численних експозицій в Ужгороді, Львові, Тернополі, Будапешті, Бухаресті, Барселоні, а також у містах Словаччини, Польщі, Австрії та Німеччини. Учасниця багатьох міжнародних пленерів.
Роботи мисткині зберігаються у музеях та численних приватних колекціях.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Весна
Вечірній Балатон
Жіночі примхи
Кава по-віденськи
Цісарське пиво

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день