Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Галай Сергій Михайлович
Народився :1971-08-17
Місце народження: м. Хуст
Біографія.

Член творчого об’єднання "Митець Верховини" (1994).
 
Народився 17 серпня 1971 року в Хусті. Художню освіту здобув у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ), де закінчив художньо-графічний факультет. Працював учителем малювання та креслення в загальноосвітній школі. Організатор Молодіжного об'єднання "М-art". Із 1996 року – творчий директор галереї "Обрій".
 
Малює у різноманітних жанрах – натюрморт, пейзаж, ню. Працює у стилі експресіонізму. У техніках надає перевагу олії, працює з аквареллю та пастеллю. Не боїться експериментувати з фарбами, техніками і темами.
Мазок митця переважно широкий, упевнений, окремі силуети підкреслені тонкими, чіткими штрихами, які додають роботам виразності. Мотиви полотен різні: природа, карпатські краєвиди, тонконогі коні, квіти. Особливо важлива у роботі митця тема жінки – на його полотнах вона виглядає тендітною, неймовірно чарівною, завжди привабливою, вона спокушає й зачаровує, викликає шквал емоцій, змушує зупинитися й замилуватися.
Розпочав активний творчий шлях ще з університету. В 1992 році відбулася перша персональна виставка митця на художньо-графічному факультеті. В тому ж році брав участь у міжнародній студентській виставці у Братиславі (Словаччина). З 1994 року постійний учасник та співорганізатор всеукраїнських та міжнародних творчих програм, симпозіумів, пленерів, виставок. Із 2003 року – засновник і директор рекламного агентства.
 
Автор персональних виставок у Словаччині, Чехії, Польщі, Австрії. Один із засновників телекомпанії РТК-Хуст, де паралельно працював креативним дизайнером. Працював також у Виноградівській районній газеті "Чорна гора". Один із ініціаторів та засновників міжнародної творчої програми "Карпатський хребет", засновник недільної художньої школи в Хусті та Виноградові.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Вітер кохання
2010
80 x 60
полотно, олія
Мрія про кохану
2009
60 x 80
полотно, акрил
Карпатські арабески
2009
70 x 50
полотно, олія
Плетеровська Венера
2010
70 x 100
полотно, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день