Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Свалявчик Василь Петрович
Народився :1951-10-14
Місце народження: с. Зняцеве Мукачівського району Закарпатської області
Біографія.

Член Спілки художників України (1987), двічі лауреат обласної премії ім. Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі (1998, 2012).
 
Народився на Закарпатті у селі Зняцеве Мукачівського району. У 1971 році закінчив відділ художнього розпису Ужгородського училища прикладного мистецтва (вчителі з фаху: Павло Балла, Шандор Петкі, Віктор Демидюк).
 
Художник працює у техніці станкового живопису. Улюбленими жанрами є гірський та сільський пейзаж, натюрморт, а також зображення пам’ятників сакральної архітектури. При цьому в творчості майстра чільне місце займає саме пейзаж. Визнає це і сам митець: "Природа – це вічність, вона – життя, джерело енергії та натхнення, вона унікальна і цим гріх не скористатися художнику. Я отримую велике задоволення, коли відтворюю на полотні неперевершену красу навколишнього середовища. Природа в будь-який час року і при будь-якій погоді є прекрасною, а художник якраз і "полює" за красою". Серед творчого доробку художника виділяється серія робіт із дерев’яними церквами Закарпаття. На полотнах майстра відтворено пам’ятники народної храмової архітектури Пилипця, Розтоки, Буківця, Гукливого, Колочави, Негрівця, Олександрівки, Сокирниці, Колодного, Ясіня, Кострина, Ужка…
 
Палітра митця яскрава й насичена, він не шкодує барв та відтінків для відображення природи. При цьому кожне полотно надзвичайно атмосферне: із зображеної зими аж віє морозною свіжістю, осінь завжди пахне прілим листям, а весна й літо просто захоплюють розмаїттям яскравих кольорів, що вміло передані чіткими порухами пензля. Як відзначають мистецтвознавці, це людина, котра вміє радіти життю, кожному прожитому і прийдешньому дню.   
 
Учасник колективних художніх виставок: обласних – з 1976 року, всеукраїнських – з 1984 року, закордонних – із 1987 року. Учасник міжнародних пленерів та симпозіумів. Провів понад півтора десятка персональних виставок в Україні, Словаччині, Німеччині.
Роботи митця зберігаються у музейних і приватних збірках в Україні, Словаччині, Чехії, Угорщині, Німеччині, Китаї, Ізраїлі, США, Канаді, Великобританії, Австралії, Японії, Швейцарії.
 

[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]

Маки
Під вечір
Підсніжники
Стара хата
Церква Святого Духа
Карпати

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день