Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Сєроухов Степан Іванович
Народився :1919-01-07
Місце народження: с. Дмитрівка Північно-Казахстанської області (Казахстан)
Біографія.

Народився в селі Дмитрівка Тімирязієвського району Північно-Казахстанської області (Казахстан). У 1934 році разом із батьками переїхав у м. Троїцьк Челябінської області в Росії, де серед мальовничих краєвидів і виріс майбутній художник. Там він закінчив фабрично-заводське училище, відтак, у 1939 року був призваний на військову службу у Забайкалля. Учасник Другої Світової війни з першого дня, брав участь у захисті Смоленська, обороні Москви. Нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалями "За боевые заслуги", "За оборону Москвы", "За освобождение Варшавы". З 1945 по 1953 рік служить у прикордонних військах на Закарпатті. Згодом, аж до 1988 року, трудиться на підприємствах Ужгорода, зокрема, двадцять п’ять років поспіль пропрацював дизайнером на заводі "Ужгородприлад".
Творча діяльність художника розпочалася у 1950 р., коли вперше взяв участь у Всесоюзній виставці творів образотворчого мистецтва воїнів-прикордонників у Москві. Там одразу отримав спеціальний диплом-відзнаку від журі. 
На полотнах художника багато чудових пейзажів гір та полонин Закарпаття та Кавказу, Палітра митця різнобарвна, як і природа, в оточенні якої народився та жив: в одних картинах переважають стримані відтінки, в інших – яскраві класичні кольори. Техніка, якій віддає перевагу митець, пастель та олія. 
Захоплювався митець графікою, зокрема, на останній виставці в Ужгороді в 2004 році представив близько сотні графічних робіт. 
Учасник міських, обласних та республіканських виставок із 1956 року. У 1969, 1980, 1989, 1994, 1999 та 2004 роках в Ужгороді пройшли персональні виставки митця.  
Роботи майстра зберігаються в приватних колекціях в США, Ізраїлі, Угорщині, Словаччині, Чехії, Росії.
 
Помер 2011 року в Ужгороді.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Зима
2002
80 x 70
полотно, олія
Зупинка в селі Кваси
1969
70 x 90
полотно, олія
Натюрморт
1986
60 x 50
полотно, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день