Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Скрипка Василь Васильович
Народився :1960-08-10
Місце народження: с. Росішка Рахівського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1993).
 
Його мати померла рано, а батько був репресований за сталінського режиму за проукраїнські погляди – його відправили у сибірські табори, звідки вдалося повернутися. 
Художню освіту Василь Скрипка здобув у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (факультет проектування меблів та оформлення інтер'єру), який закінчив у 1988 році. Значний вплив на творчу манеру художника мали такі львівські митці як Роман Сельський та Карло Звіринський. Із закарпатських художників Василь Скрипка захоплювався творчістю Федора Манайла. Після навчання у Львові митець повернувся у рідне село. Там же й працював – то вчителем, то вівчарем на полонині.
 
Творчість Василя Скрипки – це традиційний реалістичний живопис із поєднанням експресії та абстрагованої форми. "У його картинах відчувається цікавий синтез – відпрацьований реалістичний живопис, який спокійно може перерости у абстраговану форму, – розповів його давній друг, член Національної спілки художників України Олександр Громовий. – Творчою манерою Василь Скрипка певною мірою схожий на Адальберта Борецького, який чітко володів кольоровою плямою і формою. А це ж треба вміти об’єднати і зробити з цього відчуття того ж пейзажу або натюрморту. Це не кожному дано. Василь Скрипка – один із найталановитіших у нашому поколінні митців і, я би сказав, що самий недооцінений". 
Василь Скрипка – надзвичайно обізнаний та нестандартний митець. "Має свій світ і живе у ньому, – розповів Олександр Громовий. – Працює на чуттєвому рівні, адже має величезний талант від Бога".
Митця неодноразово кликали працювати в Ужгород, але він навідріз відмовлявся, казав, що може працювати тільки в рідному селі. 
У своїй творчості використовує переважно олію, пише на полотні, картоні. Як розповів Олександр Громовий, Василь Скрипка міг малювати на будь-чому. «Наприклад, відірве шматок картону від якогось ящика, то на ньому й малює. Полюбляє експериментувати – при потребі міг навіть із фарбами шматок землі розмішати й таку суміш використати для роботи», – розказує художник. 
Активний учасник художніх виставок із 1984 року. Брав участь у колективних обласних та всеукраїнських художніх експозиціях, а також у міжнародних пленерах та бієнале. Персональні виставки мав у Львові та Ужгороді.
Роботи Василя Скрипки зберігаються у приватних колекціях та в музеях, зокрема, у Львові та Сумах.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Відлуння зрубаного лісу
1993
100 x 82
полотно, олія
Дорога додому
1995
47 x 60
картон, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день