Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Слободський Віталій Васильович
Народився :1949-05-17
Місце народження: смт. Великий Березний
Біографія.

Заслужений художник України (2016).
Член Спілки професійних художників Закарпаття (2001), Національної Спілки художників України (2013).
 
З 12-річного віку навчався у дитячій студії образотворчого мистецтва відомого педагога Золтана Баконія в місті Ужгород.
Фахову освіту здобув на художньо-графічному факультеті Одеського педагогічного університету імені Ушинського (1971).
У 1970-х роках стає неодноразовим переможцем обласних творчих конкурсів та виставок. У 1972 році став лауреатом Українського республіканського фестивалю самодіяльного мистецтва, а його твір до триптиху "Прокляття"  відзначений золотою медаллю і Дипломом I ступеня.
 
Свої твори художник виконує технікою олійного живопису у стилі класичного реалізму. Серед жанрів надає перевагу пейзажу, натюрморту, портрету. Митця надихає буденне життя його земляків, а також неповторна краса природи рідного краю. Його вправне реалістичне письмо вирізняється гармонійністю, відвертістю та щирістю. Знаний він і як майстер у жанрі сакрального мистецтва – брав участь у реставрації старовинних церков і написанні ікон для храмів у Закарпатті та Словаччині.
 
Роботи автора неодноразово експонувалися в Україні, Угорщині, Росії, Індії, Кубі, Канаді та зберігаються у приватних колекціях України, Словаччини, Росії, Угорщини, Чехії, Німеччини, Великої Британії, Польщі.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Сосновий ліс
2012
100 x 80
полотно, олія
Невицьке
2013
100 x 80
полотно, олія
Берези
2012
100 x 80
полотно, олія
Батько
2013
45 x 60
полотно, олія

Новини

2023-09-21

26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.

2023-09-11

Шановні користувачі, на вас чекають новинки у Відділі художньої літератури.

2023-09-06

8 вересня виповнюється 125 років від дня народження видатної української акторки Наталії Ужвій. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя сповнене драми".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день