Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 Томашевська Віра Іллівна
Народився :1956-07-03
Місце народження: с. Нересниця Тячівського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1995).
 
Народилася 3 липня 1956-го року у селі Нересниця Тячівського району Закарпаття. Художню освіту здобула в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, де закінчила відділ художньої кераміки в 1975-му році. Навчання продовжила у Київському державному художньому інституті (тепер НАОМА) на факультеті теорії та історії мистецтва. Її наставниками можна вважати Івана Гарапка, Василя Свиду, Вільмоша Береца.
Після навчання працювала керамістом і фарфористом на художньо-промисловому підприємстві у Виноградові, в Художньому фонді УРСР, викладала в Ужгородському училищі прикладного мистецтва.
 
Як відзначають мистецтвознавці, керамічний світ Віри Томашевської насичений абсолютною гармонійною довершеністю, захоплює щедрістю та розмаїттям, радістю та гармонією, зрештою – просто красою. Художниця працює з глиною і різнокольоровими поливами. Починала вона як кераміст-монументаліст. Геніальність ідеї, якою власне й відкривається історія її творчості, полягала в тому, щоб надати подібному ж керамічному виробу камерної форми. Отже, об’ємні керамічні деталі, іноді ювелірної витонченості, але частіше – виразні саме у своїй лаконічності, прикріплюються на полотно, зазвичай впритул одна до одної.
Художниця має надзвичайний дар зачаровувати глядачів магічною силою своїх керамічних творів. За словами фахівців, її різножанрові станково-декоративні панно – рослинно-орнаментальні, зооморфні, натюрмортні, архітектурно-пейзажні – відрізняються вишуканою образністю, де національні традиції поєднуються із сучасною культурою.
Віра Томашевська складає свої оригінальні панно подібно до мозаїки чи колажу в межах розробленої нею ще в 1980-х авторської техніки. Рельєфні елементи панно розміром від 1 до 20 сантиметрів, ліплені з пласта, вона щільно збирає, як модулі, в одну зазвичай квадратну композицію, наклеюючи на тверду основу.
Створюючи декоративні панно, мисткиня наповнює кожен сюжет захоплюючою оповіддю на хвилюючі теми: природні стихії, казкові міста, гори та ріки, птахи та квіти або просто декоративні кольорові композиції. Особливе місце у творчості художниці займають композиції на релігійну тематику.
 
Із 1975 року бере участь в обласних, республіканських та зарубіжних виставках. Перша персональна експозиція пройшла в Ужгороді в 1985-му році. Персональні виставки також проходили в Ужгороді (1996), Києві (1998, 1999,2001, 2002, 2003,2004, 2005, 2006, 2007), містах Хорватії (1989) та Німеччини (1990). Брала участь у міжнародному пленері в Угорщині.
Створила серію рельєфних робіт у спортивному комплексі гандболу на Київщині (1986), декоративні вази в інтер’єрі депутатських приміщень на вокзалі в Чопі (1988), садово-паркову скульптуру в санаторії "Квітка Полонини" (1990) та інші.
Твори знаходяться в Національному Банку України, Амбасаді США в Україні, посольствах України в Бельгії, Китаї, Великобританії, а також у приватних колекціях в США, Росії, Німеччині, Угорщині, Чехії, Словаччині, Хорватії, Італії та інших країнах.
 
У 2016 році в Гончарській книгозбірні України у Києві вийшов каталог "Віра Томашевська: Мистецтво кераміки: Книга-альбом".
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Весілля в Карпатах
Входження в Єрусалим
Зимовий пейзаж
Морський пейзаж
Рух
Триптих ''Польові квіти''

Новини

2024-05-23

27 травня виповнюється 95 років від дня народження відомого українського письменника Романа Іваничука. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Роман Іваничук - майстер українського роману".

2024-05-20
18 травня 2024 року виповнюється 80 років з моменту насильницької депортації кримських татар. Цього дня Україна і світ вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянська влада почала операцію з депортації понад 200 тисяч кримських татар із Кримського півострова. За оцінками, протягом наступного року понад 30 тисяч із них загинули від голоду, хвороб і виснаження. З 2014-го року країна-терорист - росія незаконно окупувала Крим та продовжує скоювати злочини проти корінного населення Кримського півострова й нині. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Крим - дорога додому".
2024-05-17

Шановні користувачі, пропонуємо  вашій увазі нові надходження до Відділу краєзнавства.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день