Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Іван Іванович Бабич

Полеглі воїни Закарпаття в російсько-українській війні

Загальний список   Алфавітний покажчик

Іван Іванович Бабич

28.08.1983 – 10.06.2016

Звання, посада: Солдат 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України, заступник командира бойової машини, навідник-оператор 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону.
Нагороди:

Указом Президента України № 345/2016 від 22 серпня 2016 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).


Біографія:

Народився 28 серпня 1983 року місті Перечин на Закарпатті. Після 2002 року здобув професію електрогазозварювальника.

Влітку 2014 року пішов добровольцем в 4-й батальйон 128 окремої гірсько-піхотної бригади, потім перевівся в 24-та окрема механізована бригада. Учасник боїв за Дебальцеве.

10 травня 2016 року, після демобілізації, підписав контракт і знову повернувся на Донецький фронт вже у складі 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону.

8 червня 2016 року під час обстрілу позицій ротного опорного пункту Збройних сил України поблизу шахти «Путилівська» («Бутівка-Донецька») в районі Авдіївка, отримав важкі поранення.

Помер 10 червня 2016 року в Обласній клінічній лікарні ім. Мечникова м. Дніпро.

12 червня 2016 року похований з військовими почестями місті Перечин на Закарпатті.

Вшанування пам'яті:

В червні 2017 року у Перечинському професійному ліцеї відкрито і освячено меморіальну дошку випускнику закладу Івану Бабичу.

Портрет на меморіалі «Стіна пам’яті полеглих за Україну» у Києві: секція 8, ряд 10, місце 24.

Джерельні приписи:

Указ Президента України. Про відзначення державними нагородами України: Указ Президента України № 345/2016 від 22.08.2016 р. [Електронний ресурс] : [в т. ч. солдату І. І. Бабича (посмертно)]. – Режим доступу : https://bit.ly/3I5pvuG. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : Книга пам’яті. – Режим доступу : https://bit.ly/3XCNMhA. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : Книга пам’яті полеглих за Україну. – Режим доступу : https://bit.ly/3bTBdMH. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії. – Режим доступу : https://bit.ly/40UYrHj. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : Небесна гвардія. – Режим доступу : https://bit.ly/3aF06LZ. – Назва з екрана.

***

В Перечині відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Івану Бабичу [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3P11ozo. – Назва з екрана.

Загиблого воїна Івана Бабича вшанували пам’ятником : [полеглому у війні на Донбасі] // Новини Закарпаття. – 2017. – 27 черв. – С. 2 : фот.

На фасаді Перечинського ліцею відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО Івану Бабичу [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3P7P2p8. – Назва з екрана.

Полеглого у російсько-українській війні на Донбасі Івана Бабича в Перечині зустрічали живим коридором і на колінах [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3cyph38. – Назва з екрана.

Провести в останню путь полеглого у війні на Донбасі Героя Івана Бабича прийшли сотні земляків [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3yLL8wW. – Режим доступу : https://bit.ly/3v70VEf. – Назва з екрана.

Урбан, Мартін. Бабич Іван Іванович : [загиблі в АТО] / М. Урбан // Пам’ять про подвиг. – Ужгород : РІК-У, 2018. – С. 155-156 : фот.

Підготувала Олександра Шмайда

Новини

2023-09-29
Дорогі колеги, автори книг, читачі та всі поціновувачі читання щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Авторам бажаємо, щоб книги писалися легко і швидко видавалися, колегам зичимо, щоб щодень дарував нових і вдячних читачів, читачам – отримувати насолоду від прочитаного і, щоб всі ми часто зустрічалися в стінах бібліотеки.  Бажаємо всім нам натхнення, невичерпного оптимізму, добробуту і перемоги! З святом!
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день