Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2024-11-11
94(477.86=411.16)
Г 54
Глоцер Джек. Я пережив Голокост наперекір усьому = I Survived the Holocaust Against All Odds : унікальна та незабутня історія боротьби за життя / Дж. Глоцер ; пер. з англ. Н. Курішко ; Укр. центр вивч. історії Голокосту. – К. : Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2022. – 172 с. 
 
Джек Глоцер народився в сім’ї асимільованих євреїв у Рогатині на початку 1925 року. Він був найстаршим серед трьох дітей, мав велелюдну родину – дядьків, тіток і п’ятьох кузенів і кузин, що жили разом. У віці 16–19 років Джек став свідком убивства майже всієї єврейської громади свого рідного містечка нацистськими окупантами та їхніми помічниками. Мемуари охоплюють Джекове життя в Європі в 1925–1949 роках. За наполяганням дружини й рідних, через більш ніж 50 років після подій Джек записав свої спогади. Мемуари, що містять також велику кількість фото, власноруч укладені автором родинне дерево й мапу місцевості, є одним із небагатьох надзвичайно детальних свідчень життя, загибелі та відродження рогатинських євреїв у часи Другої світової війни. Двомовне видання виходить друком уперше й буде цікавим для широкої читацької аудиторії.
2
Ґ 60
Ґолибард Євген. Два крила людини: наука і релігія: мислення є основою культури, головним чинником кожної діяльності / Є. Ґолибард. – К. : Фенікс, 2021. – 160 с.
 
Наука і релігія – це два величезні простори для мислення і вдосконалення людини, людства і всієї космічної цивілізації. Попри те, що у кожному з цих просторів функціонують свої поняття, критерії і фахівці, вони обопільно створюють можливості для розвитку людини у позитивному напрямку. В епоху космічних польотів, науковий і релігійний світогляди не суперечать один одному, а розвиваються паралельно, взаємно доповнюючись та маючи кожен свою сферу раціонального застосування. Книгу підготовлено з метою просвітництва широкого кола читачів і вона призначена для заповнення певної прогалини в системі виховання, зокрема школярів і студентів.
 
32(477)
А 28
Адаптивні зміни політичного поля України в умовах війни: монографія / Г. Зеленько, В. Перевезій [та ін.] ; за ред.: О. О. Рафальський, О. М. Майборода ; Нац. акад. наук України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. – К. : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2023. – 672 с.
 
Монографія містить аналіз змін, що відбулися у політичному полі України під впливом розв’язаної Росією війни. Авторський колектив зосередив увагу на ключових аспектах політичних змін в Україні викликаних умовами воєнного стану – на функціональних змінах у політичній системі країни, на нових форматах взаємовідносин влади та суспільства, на новаціях у реалізації євроатлантичного курсу Української держави. Предметною сферою аналізу політичних змін у країні є функціонування політичних і владних інститутів, характер політичного правління відповідно до активізації суспільних процесів у духовній, культурній, етнополітичній сферах, пошук шляхів інтеграції України у світовий демократичний простір.Для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, аналітиків, для всіх, хто цікавиться розвитком політичних процесів у країні.
027(477)
Д 63
Документні та інформаційно-довідкові комплекси архівів НАН України: створення та інтегрування до системи історичних знань про українську науку: [монографія] / О. І. Ємчук, Г. В. Індиченко [та ін.] ; відп. ред.: О. С. Онищенко, Л. М. Яременко ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства. – К. : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2023. – 296 с. 
 
Монографію присвячено комплексному дослідженню питань сутності архівів як установ національної пам’яті. Розглянуто роль, місце та інтегровані функції Інституту архівознавства НБУВ, академічних наукових архівів у формуванні, збереженні, дослідженні, поширенні та використанні об’єктивної інформації історико-культурних документних комплексів з метою утвердження, збагачення і захисту національної пам’яті про вітчизняну науку. Сформульовано пріоритети та практичні рекомендації щодо подальшої розбудови і піднесення цінності архівів НАН України та їхніх документних та інформаційно-довідкових комплексів в інформаційному суспільстві. У додатках надано відомості про архівні фонди НАН України та її установ і особові архівні фонди українських вчених, що зберігаються в Інституті архівознавства НБУВ. Видання розраховане на дослідників у галузі архівознавства, документознавства, джерелознавства, історії науки, питань національної пам’яті, а також викладачів, аспірантів, студентів, працівників архівних установ.
821.161.2.09
П 77
Пріцак Омелян Йосипович. Коли і ким було написано "Слово о полку Ігоревім" / О. Й. Пріцак ; редкол.: М. Г. Жулинський, М. Сулима [та ін.] ; Укр. наук. ін-т Гарвард. ун-ту, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка Нац. акад. наук України, Ін-т сходознавства ім. А. Ю. Кримського Нац. акад. наук України. – К. : Обереги, 2008. – 340 с. 
 
Тільки після виходу у світ монументальної праці "Походження Русі" (т. 1,2) Омелян Пріцак завершив цикл наукових досліджень про Давню Русь саме проблемами поход ження "Слова о полку Ігоревім" – шедевра світової літератури доби Київської Русі.
Визначний філолог, лінгвіст, сходознавець, історик, орієнталіст широкого профілю світового масштабу всебічно опрацював 16 ключових елементів у взаємозв’язку з проблемами епохи "Слова о полку Ігоревім". Основну увагу у своїй праці вчений концентрує на вивчешіі людини не в ізоляції', а в суспільстві з його баченням світу, відповідним епосі менталітетом.Ця праця написана автором в унісон з хрестоносним походом всесвітньовідомого вченого-лінгвіста, професора Гарвардського Університету Романа Якобсона в обороні автентичності "Слова о полку Ігоревім" на противагу т. зв. "скептикам" щодо пам’ятки: А. Мазону, О. Зіміну, Е. Кінану.Сгруктурально-функціональнатеорія О. Пріцака історичної візіїна базі встановлсішх дихотомним аналізом історичних фактів у структурах закінчених історичних циклів дала можливість автору розв’язати дві найважливіші проблеми, а саме: коли і ким було написано "Слово о полку Ігоревім".Розрахована на філологів, лінгвістів, сходознавців, істориків, етнографів та всіх, хто цікавиться проблемою автентичності пам’ятки давньоруської літератури.
 
85.143(4УКР)
У-45
Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників [Образотворчий матеріал] : кат. третьої всеукр. виставки : [18-29 січ., 2008 р., Київ ; 1-25 лют. 2008 р., Львів ; 29 лют. - 30 берез. 2008 р., Донецьк ; 1-25 квіт. 2008 р., Мукачів] / М-во культури і туризму України, Нац. спілка худож. України  ; упоряд.: О. Мельник, О. Соловей [та ін.]. – К. : Оранта, 2008. – 182 с. 
 
Виставкове розмаїття України збагачується все новими й новими репрезентаціями та проектами, які згодом, витримавши випробування часом і здобувши прихильність шанувальників мистецтва та зацікавленої громадськості, набувають статусу традиційних. Третя всеукраїнська виставка "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників" за проектом київського художника Олександра Мельника, організована за участю Міністерства культури і туризму України та Національної спілки художників України, є саме такою. Вона відкривається напередодні Дня соборності України, що знаменує об'єднання всіх українських земель в єдину державу. Історія України, прагнення її народу до єдності і незалежності, висвітлення і героїчних, і трагічних сторінок нашого літопису найголовніше завдання цієї мистецької акції, започаткованої в час всенародного українського духовного піднесення.

 


Новини

2025-12-05

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу обслуговування користувачів.

2025-12-05

Шановні користувачі, новинки Відділу художньої літератури чекають на вас.

2025-12-03

Щороку 3 грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю — дату, покликану нагадати про гідність, права та можливості кожної людини. Це не просто календарна подія, а привід замислитися над тим, як багато бар’єрів щодня долають люди з інвалідністю: фізичних, інформаційних, соціальних та емоційних. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Доступність для всіх: літературна подорож у безбар'єрний світ".

2025-12-03
Як наші предки були маленькими: презентація книжки «Діло діточе». Запрошуємо зануритися у світ дитинства наших прапрабабусь і прапрадідусів разом із книгою «Діло діточе» — яскравим, теплим і дбайливо зібраним нонфікшном про те, як жили діти в різних регіонах України наприкінці ХІХ століття. Остап Українець та Катерина Дудка поєднують художню оповідь із ґрунтовним етнографічним матеріалом. Книжка наповнена атмосферними ілюстраціями трьох художниць, що дозволяють роздивитися артефакти, одяг, предмети побуту й відчути себе справжнім свідком дитинства минулих століть. 10.12 / 18:00 Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка (пр. Свободи, 16)  Остап Українець — автор  Оля Сєрякова — модераторка Вхід вільний. Реєстрація для нагадування За день до події ви отримаєте нагадування на пошту.  До зустрічі!
2025-12-01

Шановні користувачі, для вас "Закарпаття на сторінках преси"  за ІІІ квартал 2025 р.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день