Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2014 - липень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

6 липня в Ужгороді  в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” виставою „Малюк і Карлсон” лялькарі завершили сезон і до вересня попрощалися зі своїми глядачами.

9 липня Закарпатський обласний музично драматичний театр ім. братів Шерегіїв  закрив 68-ий театральний сезон виставою „Назар Стодоля”. Цьогоріч змінили традицію, відігравши останньою не прем’єру року, а шевченківський твір, як і годиться в рік 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.

18 липня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся благодійний концерт на підтримку закарпатських військових. В умовах, що склалися нині в нашій державі, представники організацій теж вирішили долучитися до допомоги. Тепер вони подорожують містами України і дають концерти цивільному населенню з метою збору коштів для військових, а також безпосередньо військовим з метою підняття бойового духу. Що показово, кошти, зібрані під час концерту, йдуть на потреби саме тих військовослужбовців, на батьківщині яких виступають артисти. В концерті взяли участь народні артисти України Гурбан Аббасов, Раїса Недашківська, Фемій Мустафаєв, заслужені артисти України Леся Горова, Ірина Кириліна, Володимир Гонський, Руслана Лоцман і гурт „Горлиця”. Отож, під час концерту в Ужгороді було зібрано кошти для закарпатців, що перебувають зараз у зоні антитерористичної операції.

28 липня в Ужгороді у приміщенні Закарпатського академiчного обласного театру ляльок „Бавка” відбулася прем’єра театрально-танцювальної вистави „Бути чи…”, поставлена зусиллями ромського молодіжного колективу „Романо кгелібе” (керівник – Ерік Гаракаль). Реальні події з життя ромів відтворили на сцені. У ході вистави глядачі „побували” у різних містах усього світу – на сцені виконувалися ромські танці тих країн, столиці яких показувались на великому екрані (танці російських, іспанських, румунських та угорських ромів). У ході вистави були враховані і національні традиції ромів. Після завершення вистави Катерина Семенченко, методист управління культури Закарпатської ОДА вручила грамоти учасникам та організаторам вистави. А вдячні глядачі дарували акторам квіти. Вистава відбулася за підтримки Швейцарської Конфедерації (Швейцарського федерального департаменту закордонних справ, офісу Швейцарського представництва в Україні).

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

5 липня у  Мукачівській міській публічній бібліотеці на літературний подіум „Дзеркало слова”, на якому уже декілька років поспіль презентують свою творчість українські письменники, вийшов Ігор Годенков – поет, прозаїк, публіцист, лауреат міжнародної літературної премії ім. В. Даля, член Міжрегіональної спілки письменників та Конгресу літераторів України, автор близько двадцяти поетичних збірок, ініціатор та учасник багатьох творчих проектів. Приємний подарунок гостю зробив композитор Михайло Герц: у виконанні Марії Іваниці прозвучала пісня на слова І. Годенкова та музику М. Герца „Полісянка”. Враженнями від зустрічі поділилися і члени літературного об’єднання „Рідне слово”. Ігор Годенков запропонував мукачівським поетам також представити власну творчість. Свої вірші зачитали Валентина Попелюшка, Володимир Маслов, Марія Іваниця, Сергій Барлет, Іма Микуліна, Магдалина Волонтир та Валентин Черніков.

11 липня в Ужгороді з нагоди 18-ї річниці Конституції України на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка Головним управлінням юстиції у Закарпатській області була організована виставка офіційних періодичних видань Міністерства юстиції України.
Крім того була представлена юридична література з питань Конституційного права України.

12-17 липня у  бібліотеках Мукачева тривали Томчаніївські читання. Відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА Валерія Лунченка „Про відзначення в області 100-річчя від дня народження Михайла Томчанія”, до проведення в області була запланована і проведена ціла низка заходів. Заходи проходили у різних місцях Мукачева, пов’язаних з біографією письменника-ювіляра, який  у 1936-1938 рр. навчався у Мукачівській торговельній академії.

14 липня в Мукачеві в літературній кав’ярні Мукачівської центральної міської бібліотеки  ім. О. Духновича відбулася літературна сага „Живий у слові”.

15 липня в Ужгороді в приміщенні читальної зали Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулося засідання за круглим столом „Літописець народної долі”. Організаторами заходу виступили управління культури облдержадміністрації, обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, Закарпатська організація Національної спілки письменників України. Обговорювались наступні питання: роль і місце творчості Михайла Томчанія в українській літературі; М. Томчаній у перекладах на інші мови; Літописець закарпатського села; Спогади про М. Томчанія. Серед учасників круглого столу були представники управлінь: культури, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, літературознавці, історики, письменники, видавці, журналісти,  користувачі  бібліотеки, фундатори меморіального музею М. Томчанія у ЗОШ № 7, члени родини Михайла Томчанія. Після завершення засідання відбувся перегляд телефільму „Лицар честі і любові” (автор – Ірина Гармасій, Закарпатська державна телерадіокомпанія, „Тиса -1”).

16 липня в Ужгороді в приміщенні Закарпатської  організації Національної спілки письменників України відбувся День Михайла Томчанія та покладання квітів на могилу письменника.

17 липня в Ужгороді в центральній міській бібліотеці відбувся літературний вечір „Із серцем, повним добра і сонця” та перегляд книжково-ілюстративної виставки, присвяченої життю і творчості знаного земляка – Михайла Томчанія.

25 липня в Ужгороді в приміщенні читальної зали Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулася  перша зустріч ужгородського Гайд Парку, під лозунгом „Ми – європейці”. Мета зустрічі – почати спілкування зі свідомими краянами та патріотами Ужгорода, які вважають себе європейцями. Головна тема дискусії, що пропонувалася та є актуальною й важливою сьогодні: мета та роль європейського вибору України, а також – завдання для краян та городян, в цьому процесі. Ініціаторами-співорганізаторами зібрання, виступили: громадська організація „Наш Рід”, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, інформаційно-аналітична служба „Східно-Європейський діалог” (IASEED).

 25 липня  в Рахові, з ініціативи відділу культури Рахівської райдержадміністрації та центральної районної бібліотеки для дорослих, відбулася зустріч бібліотечних працівників району, шанувальників художнього слова з талановитим закарпатцем, який живе і працює у Мукачеві – Мирославом Дочинцем. Це український письменник європейського масштабу, чиї книги „Многіїї літа. Благії літа…”, „Вічник. Сповідь на перевалі духу”, „Криничар” та „Горянин. Води Господніх русел”, давно відомі українському читачеві. Його твори перекладені кількома мовами світу та мають різну енергетику і тональність, у них можна знайти і тему збагачення, накопичення грошей і їхню енергію. Письменник у виступі акцентував увагу на тому, що у межах держави цінують твори закарпатських авторів, завдячуючи насиченості нашої мови. Аудиторії було цікаво спілкуватися із „Золотим письменником України”, почути про його плани на майбутнє. Присутні також купили запропоновані нові видання з автографом збирача і дослідника усної народної творчості. Зустріч залишила незабутні враження, і, як пообіцяв начальник відділу культури РДА Володимир Шепета, презентації нових творів М. Дочинця відбудуться ще не раз.

28 липня в Тячеві бібліотечні працівники відзначили День Хрещення Русі.

В Україні свято відзначається з 2008 року, і офіційно називається День Хрещення Київської Русі-України. Першим православ'я прийняв Київ, а за ним і інші руські міста. Однак, Хрещення Русі в дійсності затягнулося на кілька століть – до тих пір, поки християнство остаточно не перемогло язичницькі вірування. Працівники Тячівської ЦРБ Наталія Стойка та Надія Кричфалушій розповіли про ті історичні події які відбувалися 1026 років тому. Розповідь доповнила розгорнута книжкова виставка „Хрещення Русі – епохальна подія в історії”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

7 липня в Ужгород з Румунії привезли „Діалог” у світлинах. Фотовиставку „Діалог” асоціації „Євро Фото Арт” з міста Орадя (Румунія) було відкрито у Закарпатському краєзнавчому музеї за ініціативи Спілки фотохудожників Закарпаття. Відкрив виставку багаторічний голова Національної спілки фотохудожників Румунії, а зараз президент „Євро Фото Арт” та голова фотоклубу „Нуруфул” з міста Орадя Стефан Тот. Організатори заходу поєднали візуальне мистецтво з музичним. Українські народні пісні „Черемшина” та „Коханий край” виконала учениця музичної школи ім. П.І. Чайковського Дарія Лесів. Окрасою вернісажу став виступ всесвітньо-відомого румунського скрипаля Шандора-Йожефа Турзо. Експозиція була представлена 49 світлинами відомих фотохудожників асоціації „Евро Фото Арт”, до складу якої, крім румунських майстрів, входять також і представники інших країн.

9 липня у Румунії у місті Орадя Спілка фотохудожників Закарпаття репрезентувала найзахіднішу область України тематичною фотовиставкою „Закарпаття”. Експозиція налічувала 101 світлину 20-х авторів. Виставка тривала до 29 липня у галереї „Euro Foto Art”.

16 липня в Мукачівській картинній галереї подружжя Андріани та Андрія Антонієвих презентували персональну виставку. Подружжя виставили на суд глядача свої полотна: графіку та мальовничі пейзажі. Гостям виставки представили майже 60 робіт. Подружжя надає перевагу графічному стилю, але цього разу вирішили вразити реалізмом. Домінували на виставці картини з мальовничими пейзажами Закарпаття. На відкриття завітали і запрошені поціновувачі мистецтва, і рідні друзі художників.

17 липня музеях Тячівського району відзначили День етнографа, який став професійним святом всіх людей пов’язаних з етнографічною наукою і вивченням культурних знахідок, звичаїв, обрядів різних народів. Зокрема працівники історико-краєзнавчого музею ім. С. М. Вайди с. Дулово (завідуюча-Гарбуз Н.І.) цього дня прийняли колег, працівників бібліотечних та клубних закладів культури сіл Угля, Колодне, Теребля, які підготували і показали уривок з „Углянських вечорниць”.   У краєзнавчому музеї с. Терново учитель трудового навчання Марія Циркуник Миколаївна провела майстер-клас по бісероплетінню. У етнографічний музей „Калина” навідалися люди небайдужі до минулих часів, побуту, звичаїв своїх предків. Серед відвідувачів музею „Калина” були не тільки мешканці рідного села, але й гості з Росії. Історію, побут, звичаї, легенду заснування села Калини гості музею слухали настільки уважно, що дехто й особисто спробував, як це було ткати на кроснах, розпилювати дерево і навіть грати на гуслях (скрипці). З духовним та емоційним задоволенням відвідувачі музею дізнавалися про своє мунуле, минуле своїх батьків та пращурів. День етнографа також відзначили в етнографічному музеї с. Велика Уголька, де зустрічали гостей з Волині. Гості ознайомилися не тільки з побутом та звичаями жителів с. В. Уголька, але й мали змогу скуштувати традиційні страви та послухати закарпатські народні пісні.

31 липня у галереї „Ужгород” відкрилась виставка живопису та кераміки відомої художниці краю Тетяни Левляс. Автор отримала нагороди та відзнаки:  „Відмінник освіти України”, „Софія Русова”, Подяку Кабінету Міністрів України, є лауреатом обласної премії ім. Августина Волошина тощо. Живописні полотна Тетяни Левляс вирізняє характерна експресіоністично-імпресіоністича манера виконання. Особливе місце у її творчому доробку займає кераміка. Нині в роботах пані Тетяни прослідковуються традиції як трипільської, так і закарпатської кераміки, що гармонійно поєднуються з новаторством. Її філігранні майолікові писанки вражають професіоналізмом виконання, знанням народних традицій. Художниця вміло й ефектно поєднує кераміку з іншими природними матеріалами, розкриває їхню стриману, нерідко приховану красу, створює неповторні і гарні вироби.

31 липня в Мукачево у залі міської картинної галереї відбулося відкриття незвичної творчої виставки. У залі зібралися шанувальники не тільки образотворчого мистецтва, але й літературного слова. Творча виставка родинних тандемів Тетяни та Наталії Рибар, а також Віктора та Вікторії Дворниченко проходила у Мукачеві вперше. Митців привітав міський голова Золтан Ленд'єл та представники громадськості.

 В липні в Ужгороді у краєзнавчому музеї експонувалася виставка „In memoriam”, присвячена 120-ій річниці від дня народження Петра Сови – відомого історика, археолога, музеєзнавця, громадського діяча, директора Ужгородського історико-краєзнавчого музею з 1946 року. Фото та речові матеріали були взяті з фонду музею та з архіву родини П. Сови. Вони представляли собою наукові та публіцистичні праці, картини, фотографії,  друкарську машинку, на якій працював учений тощо.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

 1 - 5 липня хлопчики та юнаки Мукачівської хорової школи дали концерт в Хорватії. Хор концертував у місті Осієк на запрошення школи тамбуринів „Batorek”. З великим успіхом пройшов концерт хору в м. Осієк, в церкві св. Кирила і Мефодія. Спів у величному кафедральному соборі, огляд панорами міста з вежі, прогулянки старим містом до президентського і парламентського палаців – все це надовго залишиться в пам’яті хористів.
Концерт хору хлопчиків та юнаків в Загребськрму центрі культури „Maksimir” викликав шквал оплесків і бажання публіки зустрітися з хором в Загребі і наступного року.

 3 - 7 липня в смт Міжгір’я відбувся ХІ міжнародний фестиваль юних талантів „Рекітське Сузір’я-2014”. Цього року захід був присвячений 75-ій річниці проголошення Карпатської України під проводом її президента Августина Волошина, а також отримав доповнення „Міст миру”. Усі п’ять днів фестиваль пройшов під девізом: „Боже великий єдиний, нам Україну і мир збережи!”. Особливістю цьогорічного фестивалю є те, що він відбувся  під егідою ЮНЕСКО, набувши статус Міжнародного. Щорічний липневий фестиваль був спрямований на розвиток обдарованої шкільної молоді. Цього року участь взяло чотирнадцять областей України, а також заочно були представлені США (Чикаго), Франція (Париж) та Польща (Перемишль).   Учасників прибуло із різних куточків України понад сотню.

6 -7 липня в закарпатському селі Подобовці відбувся фестиваль „Шипіт”. Біля однойменного водоспаду зібрались неформали зі всієї України. Щорічно він проходить на поляні біля красивого і найбільш повноводного водоспаду Закарпаття висотою 15 метрів. Напередодні свята Івана Купала сюди з’їжджаються тисячі хіпі, растаманів, нудистів та інших людей, охочих відпочити від умовностей і благ цивілізації. Вони розбивають величезне наметове містечко, палять багаття, купаються у водоспаді, слухають музику, спілкуються і веселяться. Засновниками фестивалю є Чарлі і Шара, подружня пара хіпі з Ужгорода. Події на Шипоті, кілька років тому стали темою книги „Трохи пітьми” Любка Дереша. У програмі фестивалю „Шипіт” відбулися: конкурс краси „Міс Шипот”, день дітей і грандіозне святкування Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня  – з місцевим колоритом і традиціями. Найбільш вражаючим було завершення свята –  розпалювання ватри висотою 5 метрів.

 9 липня на Виноградівщині відбувся “Куруц-фест”, захід, започаткований громадською угорською організацією „Pro Cultura Subcarpathica” з метою відтворення народних традицій. Куруцами називають учасників антигабсбурзьких повстань, які брали участь у національно-визвольній війні під проводом Ференца Ракоці ІІ. Здебільшого куруцами були етнічні угорці, але серед них також були присутні словаки та русини-українці Закарпаття. Щодо програми “Куруц-фесту”, то нею передбачено найбільший акцент на народну музику і танець. Серед запрошених гостей були – закарпатські угорські фольклорні гурти, відомий угорський виконавець Іштван Пал „Szalonna”, Мікловш Крічфолуші, який станцював угорський народний танець „Вербунк” у супроводі оркестру „Borzsa-Vári”. Події епохи Куруців відображали лучники із села Шаланки. Приїхали на фестиваль і ремісники, майстри народних промислів. Відбулася дегустація вин та малювання портретів. Крім того, бажаючим запропонували прогулятись територією фесту верхи.

10 липня в Ужгороді на поляні ресторану „Будапешт” (Слов’янська наб., 23) о 22:00 відбувся нічний перегляд збірки найкрутіших короткометражних фільмів „Ніч кращих короткометражок 2012-2014 років”.

13 липня в Німеччині у німецькому місті Ульм закінчився ІХ міжнародний фестиваль  „Дунайфест”, участь у якому брали всі країни, через які протікає ця найбільша річка Європи. Уперше цього року у фестивалі, що пропагує різні види мистецтв була представлена літературна програма. Першим літературним гостем стала саме Україна. До Ульма приїхали відомі українські письменники Андрій Курков, Тарас Прохасько, Наталка Сняданко та художники зі студії „Аграфка” Андрій Лесів та Романа Романишин. Закарпаття на фестивалі представляв ужгородський письменник Олександр Гаврош. Окрім загальної зустрічі з німецькою аудиторією, на якій обговорювалась сучасна ситуація в Україні, дитячі автори мали виступи в кращих школах міста Ульма. Олександр Гаврош представляв свою книжку „Дідо-Всевідо”, окремі моторошні історії з якої були перекладені німецькою мовою Людією Найгель і прочитані школярам провідним актором місцевого театру Гюнтером Ніколсом. 

14 липня у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту триває виставку робіт Людмили Тимошенко. Виставка має назву „Стрічкова фантазія”. Працюватиме вона до  5 серпня.

19 - 20 липня  у Лумшорах, що на Перечинщині тривала артподія „Лумшори-2014”. Протягом двох днів на території місцевої колиби у форматі „пікніка” відбулись виставка, майстер-класи ковалів та музичні виступи. Гостями закарпатського мистецького вікенду стали ковалі та художники зі Львова, Кам’янця-Подільського та Івано-Франківська. Спілкування однодумців – найголовніше завдання, яке ставили перед собою організатори артпікніка. Художники, музиканти, архітектори, історики  у неформальній атмосфері на лоні природи обговорювали різноманітні питання сучасного українського мистецтва. У колибі відбулась виставка, куратором якої став Віктор Мельничук. На кам’яних стінах експонувались живопис, інсталяція, фото від Беати Корн, Руслана Тремби, Івана Небесника, Олега Сусленко, Андріани Небесник, Стаса Туріни та Петра Ряски. Окрім того, ужгородський коваль Ян Потрогош провів майстер-клас з ковальства для дітей зі східних областей України, які відпочивали у Лумшорах.

 20 - 27 липня в Ужгороді в єпископській резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії (МГКЄ) відбувся п’ятий базовий етап іконописної школи. На навчання написання ікон приїхало восьмеро гостей з Польщі, один з Іспанії, один з Республіки Гондурас (Центральна Америка), а також двоє осіб з Закарпаття та з Вінниці. До програми входили участь у Літургії, доповіді про написання ікони, Ісусова молитва, а також сам процес написання.

24 - 26 липня в Ужгороді вже увосьме відбувся щорічний байкерський музичний фестиваль „MUSIC AVIA BIKE UKRAINE”. Його організатор  – Олександр Суханов, Цього року на фестиваль приїхало близько 400 байкерів з різних країн, було менше росіян. Але ті, хто не вірять новинам російських ЗМІ, приїхали. Цього року темою зустрічі байкерів стала „Дружба народів”. Всі приїхали у своїх національних костюмах і парад було проведено на мотоциклах у національному одязі. Музичну частину підбирали згідно з голосуванням в соцмережах. Зареєстрували ті гурти, які зголосилися, а люди голосували за найулюбленіші. Таким чином відібрали 15 гуртів,  а також додали трьох хедлайнерів: Олег  Скрипка, „Грін Грей” та „Ляпіс Трубецькой”. Зустріч байкерів, як і минулого року, відбулася в аеропорту, там же відбувся виступ каскадерів.  Концерти відбулися у Боздоському парку.

25 - 27 липня у самому серці верховинських полонин с. Верхні Ворота Воловецького району Закарпатської області відбувся перший літературно-мистецький фестиваль „ЛітОпік”. Організатор заходу – Марія Черничко.  Цьогоріч фестиваль набув вигляду триденного походу, протягом якого було підкорено одну з карпатських вершин – полонину Бозева (1095 м). Протягом трьох фестивальних днів було проведено декілька літературників, у яких взяли участь як ті автори, що самі виявили бажання виступити, так і спеціально запрошені учасники. Організаційний комітет приготував для учасників заходу декілька сюрпризів, одним з яких є участь у фестивалі відомих сучасних українських літераторів. На учасників фесту чекало море спілкування, безліч нових знайомств, чудові вірші і така ж чудова музика, та, звичайно, неперевершені краєвиди недоторканих карпатських гір. „ЛітОпік” – екологічно-мистецький фестиваль на „піку” літа, літератури і нашої чудової Західної України. Фестиваль зібрав письменників та музикантів з усієї України. Відбулися поетичні читання за участі поетів зі Львова, Києва, Вінниці, Дніпропетровська, Чернігова, Сум та інших міст. Музична частина фестивалю представила як сучасні твори, так і автентичні стародавні мотиви.

26 липня в Ужгороді відбувсяся велопробіг „З велосипедом за мир з молитвою”. Захід стартував о 9.00 від ужгородського греко-католицького Кафедрального Хрестовоздвиженського собору (пл. А. Бачинського, 1), а фінішував на Пагорбі Слави на ужгородському кладовищі Кальварія, де відбулася панахида за вбитими воїнами – жертвами воєнних дій на сході України.

 27 липня в Берегово у місцевому музеї відбувся захід на честь 115-річчя з дня народження Івана Кротона-Фірцака – всесвітньо відомого борця, силача та циркового артиста, у рамках якого виступив його останній учень. Іван Сила, як його назвали в народі, народився у с. Білки Іршавського району. У 1928 році його проголосили найсильнішою людиною планети. Деякі трюки легендарного Геркулеса Закарпаття до сьогодні ніхто не може повторити.

В липні у центрі Міжгір’я був встановлений монумент президенту Карпатської України Августину Волошину. Автор проекту пам’ятника – відомий закарпатський скульптор Михайло Белень, а замовником виступив ректор Богословської академії ім. св. Кирила і Мефодія Віктор Бедь. Враховуючи історичний факт, що видатний культурно-освітній, релігійний і державний діяч народився у Келечині, а також те, що у райцентрі одна з шкіл носить ім’я Августина Волошина, ініціатори вшанування пам’яті Героя України вирішили також встановити барельєфи у цих місцях на знак народної поваги до аристократа волелюбного духу.

В липні в Угорщині в центрі міста Будапешт був встановлений пам’ятник Ігнатію Рошковичу, видатному угорському і європейському художнику закарпатського походження. Скульптура є точною копією встановленої в Ужгороді в 2012 році на набережній, яка за часів Австро-Угорщини носила ім’я художника, а тепер називається „Набережна Незалежності”. Цей меценатський проект був профінансований підприємцем, депутатом Ужгородської міськради Іваном Волошиним, а виконаний  ужгородським скульптором Михайлом Колодком.

В липні в ужгородському „Видавництві Олександри Гаркуші” побачила світ книга-альбом, що презентує творчість відомого закарпатського живописця Василя Габди. Це перше повне представлення мистецького доробку учня Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая. Робота над презентаційним виданням тривала понад рік. На 156 сторінках розміщено твори різних періодів, починаючи від 1947 року. У альбомі переважають пейзажі – краєвиди Закарпаття та інших куточків Європи. При цьому вдало продумане художнє оформлення альбому, яке дозволяє уважно ознайомитись із технікою живопису колоритного автора. Альбом доповнює розгорнута стаття мистецтвознавця Михайла Сирохмана та спогади дружини художника Галини Габди з унікальними фотографіями із родинного архіву митця.

В липні в Одесі закарпатка отримала нагороду Одеського кінофестивалю. Боролися за вищу нагороду 5-го, ювілейного Одеського МКФ – „Золотого Дюка” та інші призи Міжнародного конкурсу 12 повнометражних картин, серед яких призери Берлінського, Каннського та інших кінофестивалів. У Національній конкурсній програмі було представлено 13 короткометражних робіт і 7 повнометражних фільмів. Зокрема, нагороду „Дюк” у номінації „Найкращий український короткометражний фільм” здобув фільм „Листопад” Марії Кондакової. А ось головний приз Міжнародної федерації кінопреси у номінації „Найкращий український короткометражний фільм” здобула стрічка „Балажер. Коригування дійсності” Лесі Кордонець (Україна, Швейцарія). Диплом вручили мамі Лесі – Василині Кордонець, вчителю української мови з міста Берегова.

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день