Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - січень

Указом президента України №18/2016 про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня Петій-Потапчук Наталію Йосипівну – головного диригента заслуженого академічного Закарпатського народного хору Закарпатської обласної філармонії.

22 січня в Ужгороді на площі Народній відбулися заходи з відзначення Дня Соборності України та 70-річчя утворення Закарпатської області у складі Української держави. Ужгородці, вже традиційно, утворили символічний живий ланцюг, що з’єднав площу Театральну та Петефі (через пішохідний міст). Участь у святковому зібранні взяли керівники області та дипломати, представники воїнства і духовенства, вчені та культурні діячі, активна громадськість краю. Після вітальних виступів відбулося урочисте покладання квітів до монумента українському пророку – Тарасу Шевченку, після чого колона рушила до пам’ятника Августину Волошину, щоб віддати шану Президенту Карпатської України, батькові українського відродження на Закарпатті, котрий гаряче вірив у соборність нашого краю з великою Україною.

27 січня в Ужгороді в управлінні культури Закарпатської обласної державної адміністрації відбулася планова нарада за участі керівників і спеціалістів управління культури Закарпатської ОДА й обласного комітету профспілки працівників культури, представників міськрайвідділів та управлінь культури, директорів обласних концертних установ і закладів. Однією з найважливіших цілей зустрічі стало обговорення ходу виконання наказу Міністерства культури України від 30.12.2015 року № 1126, відповідно до якого започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції „Український Донбас”. Згідно з документом найближчим часом має розпочатись гастрольна діяльність наших колективів на Сході України, а саме – в закріплених за Закарпаттям Великоновосілківському районі Донецької області та Лисичанському районі Луганської області.

29 січня в Ужгороді на пр. Свободи 42, у 98-у річницю Битви під Крутами у пам'ять полеглих на залізничній станції Крути в 1918 році Героїв відбувся меморіальний захід та перегляд фільму про Крути.

30 січня в Ужгороді у сквері Небесної сотні біля пам’ятника жертвам політичних репресій відбулося вшанування Героїв Крут. На мітинг-реквієм на честь 98-ї річниці подвигу юних захисників Вітчизни, а також на підтримку патріотів, які сьогодні потерпають в Україні від політичних переслідувань, зібралися представники патріотичних організацій та військових формувань, ветерани ЗСУ та добровольчих формувань, волонтери, небайдужі громадяни.

В січні в Ужгороді спільним розпорядженням керівництва краю – Геннадія Москаля та Михайла Рівіса, нагороджено нагрудним знаком „За розвиток Закарпаття” Вільгельма Папа – відомого музиканта, композитора, керівника ромського дитячого ансамблю „Лаутарі” Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „Падіюн”, виконавчого директора Товариства музичної культури циган Закарпаття „Лаутарі” заслуженого працівника культури України.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „У полоні снігової королеви”.

3, 10 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Справжня піратська історія” для дітей дошкільного та шкільного віку.

4 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Червона квітонька”.

5 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Чарівні кільця Альманзори”.

5 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбувся показ короткометражного фільму за сценарієм юного закарпатського літератора Василя Малишки „Карпатське intermezzo”.

6 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Мишачий король, або Лускунчик”.

7-9 січня в Ужгороді на пл. Народній з нагоди новорічно-різдвяних свят відбулися концертні програми за участі відомих колективів краю.

8 січня в Ужгороді в греко-католицькому кафедральному соборі відбувся великий різдвяний концерт.

8 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Мауглі”.

9 січня в Мукачево в греко-католицькому Успенському соборі відбувся святковий різдвяний концерт.

9 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі відбувся благодійний вечір „Різдво по-ужгородськи 2016”.

9 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Велике жабеня”.

10 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся різдвяний концерт колективів та солістів Закарпатської обласної філармонії.

10 січня в Ужгороді у „Падіюні” відбувся різдвяний концерт, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського.

10 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава для дітей „Цвіт папороті”.

10 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся святковий концерт „Щасливого Різдва”.

12 січня в Ужгороді у великій залі ректорату Ужгородського національного університету відбувся концерт „Benissimo” заслуженого Академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України.

12 січня в Ужгороді у „Падіюні” відбулась шоу-програма „Під Старий Новий рік”.

12 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся різдвяний концерт відомого вокального чоловічого ансамблю „Пікардійська терція”.

14 січня в Ужгороді в греко-католицькому Кафедральному соборі відбувся святковий різдвяний концерт.

15 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулося урочисте зібрання з нагоди 20-річчя від заснування обласних премій у галузі літератури та мистецтва. Відбулось преміювання та презентація творчості переможців.

16 січня в Мукачево у „Лицарській залі” історичного музею замку „Паланок” відбувся концерт Мукачівського струнного квартету під керуванням Сергія Добоша. У виконанні оркестру прозвучали шедеври українських і зарубіжних композиторів.

17 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава Василя Густі „Коза-Дереза”.

17 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт „У світ Disney” з симфонічним оркестром.

17 січня в Ужгороді у Хрестовоздвиженському кафедральному греко-католицькому соборі Ужгорода відбувся концерт заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

21 січня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, приурочений до Дня Соборності України.

23 січня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся благодійний концерт угорського скрипаля-віртуоза Золтана Мага. Скрипаль виступив у супроводі Будапештського симфонічного оркестру. Концерт став однією з родзинок Днів угорської культури на Закарпатті.

24 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава-гра „Бука” Михайла Супоніна.

27 січня в обласній філармонії відбувся концерт солістки Львівської обласної філармонії Маріанни Лаби (сопрано) та солістки Закарпатської обласної філармонії Етелли Чуприк (фортепіано). У програмі прозвучали твори: В.А. Моцарта, Дж.Верді, Дж.Пуччіні, М.Лисенка, Ф.Легара, І.Кальмана.

31 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Сніговички та сонечко”, автор Олександр Веселов.

31 січня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава „Пригоди бравого солдата Швейка” за романом Ярослава Гашека.

31 січня в Ужгороді в обласній філармонії відбулась концертна програма „За любов і волю” естрадно-духового оркестру. До виконання популярної української музики та пісень відомих вітчизняних композиторів долучились солісти філармонії та юні таланти. Концерт відбувся у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

В січні обласний академічний театр ляльок „Бавка” розважав дітей з різних куточків Закарпаття. Зі святковою програмою актори побували у Рахівському, Тячівському, Хустському та інших районах краю.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

5 січня в Ужгороді в центральній дитячій бібліотеці відбувся урок народознавства „Коляда іде – Різдво веде”.

5 січня в Рахові у приміщенні районної бібліотеки для школярів працівники Карпатського біосферного заповідника організували „Різдвяну майстерню”.

8 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка ГО „Закарпаття-Донбас” в рамках проекту по адаптації внутрішньо переміщених осіб у громади, подоланню конфліктів та руйнуванню стереотипів, провела зустріч з переселенцями зі Сходу. Дітки на честь Різдва Христового отримали подаруночки, подивилися мультфільм про народження Ісуса Христа.

13 січня в Ужгороді в єпископській резиденції відбулась традиційна різдвяна зустріч владики Мілана з журналістами. В рамках зустрічі було вручено єпархіальну премію імені відомого закарпатського історика Михайла Лучкая, якою нагороджують раз на два роки за внесок у дослідження та популяризацію духовності краю. Цьогорічними лауреатами стали мистецтвознавець Михайло Сирохман за серію публікацій та книг про сакральні та культурні пам’ятки Закарпаття та письменник Олександр Гаврош за книги, в яких описано життя Івана Фірцака, більш відомого як Кротон або Іван Сила.

13 січня в м. Мукачево в міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича читачі зустрілися, щоб дізнатись історію та народні традиції зустрічі Старого Нового року, щоб побачити і почути, як вінчують (щедрують) і посипають на Старий Новий рік.

15 січня в Ужгородському прес-клубі реформ відбулась презентація книги вибраних поезій Василя Діянича „Гори ви мої мальовані”.

19 січня в Іршаві в кінозалі будинку творчості відбувся вечір пам’яті письменника Степана Жупанина. Відомому закарпатському поету, лауреату літературних премій Лесі Українки та Федора Потушняка 18 січня виповнилося б 80 років.

19 січня в Ужгороді в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулася насичена просвітницько-розважальна програма. У краї стартував соціокультурний проект „Все Закарпаття читає дітям” – в рамках започаткованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва проекту „Вся Україна читає дітям” і за підтримки управління культури Закарпатської ОДА.

20 січня у Києві відкрився перший проект Щербенко Арт Центру в 2016 році – виставка „Дім спогадів” закарпатських митців Беати Корн та Віктора Мельничука.

27 січня у Хустській районній бібліотеці пройшов тематичний захід „Крути: трагедія, подвиг, пам’ять”.

28 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація документального фільму „У пошуках Івана Сили”.

28 січня в Ужгороді у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти пройшов обласний круглий стіл, присвячений 80-річчю від дня народження відомого педагога, доктора педагогічних наук, професора, члена Національної спілки письменників України Степана Жупанина (1936–2005).

30 січня в Ужгороді у музеї-кав’ярні „Під Замком” за ініціативи творчого об’єднання „Кофеїн” та за підтримки ГО „Закарпатська громада” відбувся творчий вечір молодих літераторів „#Реінкарнація_СНЕК”.

30 січня в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся вечір пам’яті героїв Крут „Згадаймо юність, що горіла в Крутах”.

31 січня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.. Ф. Потушняка пройшли перші лекції в рамках роботи Закарпатського обласного осередку Відкритого університету майдану. Лекції прочитав співзасновник університету Олександр Солонтай, а також викладачі УжНУ – провідні фахівці з актуальних питань сьогодення.

В січні в Ужгороді у видавництві „Timpani” вийшло у світ довідково-інформаційне видання „Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Народні та зразкові аматорські колективи”. Видання упорядкували Юрій Глеба – начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації, Ганна Дрогальчук – директор Обласного організаційно-методичного центру культури, Марина Офіцинська – завідувач редакційного сектору ООМЦК.

В січні у Пряшеві в Словаччині вийшла книжка Івана Яцканина „Мить блискавки”, яка містить 16 новел і засвідчує принципово новий етап у творчості майстра.

В січні до світлого свята Різдва Христового в краї видали унікальний збірник „Колядує Закарпаття”. Він вийшов завдяки об’єднаним зусиллям відділу національностей та релігій Закарпатської облдержадміністрації та Центру культур національних меншин за участі фольклористів і музикантів.

В січні в Тячеві в рамках благодійної акції „Допоможи ровесникам зі Сходу” працівники районної дитячої бібліотеки просили всіх мешканців району долучитися до збору книг для дітей, які мешкають у зоні АТО.

В січні в Ужгороді у Народному Домі „Просвіти” відбулася презентація книжки „Павло Федака: Біобібліоґрафічний покажчик”. Покажчик підготовлено до 70-річчя від дня народження вченого, краєзнавця, музеєзнавця, громадського, культурного і політичного діяча, доктора історичних наук, незмінного з 1990 р. голови Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства „Просвіта”.

В січні в Берегово вийшла книжка-альбом про відому берегівську актрису Шару Федак, одну з найвидатніших постатей європейського рівня початку минулого століття. Цій події сприяли Товариство Габора Бетлена, закарпатські угорські організації та приватні особи.

В січні Юрій Шип став першим лауреатом Всеукраїнської премії славного байкаря Івана Сварника. Премію та диплом вручив письменнику Володимир Барна — заступник голови журі Всеукраїнської премії імені Івана Сварника.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 січня в Ужгороді в музеї архітектури і побуту відбулося відкриття мистецької виставки з нагоди 25-річчя створення об’єднання професійних художників Закарпаття.

11 січня в Хусті у виставковій залі міської картинної галереї силами творчого об’єднання „Митці Верховини” відкрилась мистецька виставка з нагоди новорічно-різдвяних свят.

15 січня в галереї „Ужгород” відкрилась художня виставка творів лауреатів обласної премії ім. Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі. Захід приурочений до 20-річчя заснування премії.

16 січня в Ужгороді у залі обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відбулось відкриття виставки знаного закарпатського митця Петра Шолтеса, на честь його 70-річчя.

20 січня в Ужгороді у фойє Закарпатської обласної державної адміністрації відбулося урочисте відкриття виставки Ужгородського клубу філателістів. Презентацію марколюби присвятили Дню Соборності та 70-річчю утворення Закарпатської області у складі Української держави. На виставці відбулось врочисте спецпогашення нової поштової марки, присвяченої Дню Соборності України.

22 січня в Ужгороді у рамках відзначення Днів угорської культури в обласному музеї народної архітектури та побуту свої доробки представили учасники крайового творчого об'єднання митців ім.М.Мункачі.

22 січня в Берегово у ЗОШ №6 урочисто відкрили музей присвячений пам’яті талановитої берегівчанки Ганни Горват – члена Спілки художників України, почесній громадянці міста.

23 січня в Берегово в рамках Днів угорської культури в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці відкрилася виставка творів самобутніх художників Йожефа Гарані, Міклоша Горонгозо та  Шандора Зіхермана.

24 січня в ужгородському кафе „passіЖУ” відкрилася фотовиставка Владислави Сличко під назвою „Ужгородські вікна в Європу”.

25 січня в Ужгороді у фойє будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації відбулось відкиття виставки 187 творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, виконаних учнями з 27 шкіл естетичного виховання області.

25 січня в Угорщині у картинній галереї міста Мішкольц відбулось урочисте відкриття пересувної виставки живописних і скульптурних робіт сучасних закарпатських художників під назвою „Профільний розріз”, організованої Генконсульством Угорської республіки в Ужгороді з нагоди Днів угорської культури.

26 січня у Мукачівській картинній галереї відбулося відкриття виставки живопису Віктора Грабара.

27 січня в Ужгороді у приміщенні закарпатського обласного благодійного фонду „Хесед Шпіра” до дня вшанування пам’яті жертв Голокосту було розгорнуто фотовиставку під назвою „Освенцімський альбом”.

27 січня в Хустській картинній галереї відбулося відкриття виставки мистецьких робіт словацького метра фотосправи 82-річного Александра Їроушека. На презентації фотовернісажу під назвою „Від Татрів до Дунаю” побувала і Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.

28 січня в Словаччині в Пряшеві у Центрі української культури, за ініціативи ГО „Словацько-Український Центр Партнерства”, ГО „Закарпатська громада” та за підтримки Союзу Русинів-Українців Словаччини відкрилась фотовиставка „Війна за Мир”.

29 січня в Ужгороді в Генконсульстві Угорщини відкрилася виставка робіт закарпатського художника, голови Закарпатського осередку Національної Спілки художників України Бориса Кузьми.

29 січня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбулось відкриття персональної виставки „Егоіст” художника Тараса Табаки з нагоди ювілею.

В січні в Ужгороді в „Падіюні” відбулась низка заходів до 100-літнього ювілею Золтана Баконія, провідного педагога та художника. До річниці падіюнівці підготували видання альманаху про життя та творчі здобутки митця, обласний конкурс „Мій мальовничий край”, міжнародну конференцію, до участі в якій запрошені колеги та вихованці З.С.Баконія, відомі в Закарпатті та за його межами скульптори та художники; встановлення меморіальної дошки, вечір спогадів та виставку робіт колишніх виханців студії.

В січні у Нідерландах у галереї Parties van Dorst (м.Гаага) відбулось відкриття виставки закарпатського художника Василя Когутича, яка була організована в рамках мистецького проекту Embassy Art Exhibitions (Художні виставки посольств), ініційована нідерландським виданням Diplomat Magazine та галереєю Parties van Dorst.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

6-9 січня в Ужгороді відбувся фестиваль „Різдво по-ужгородськи”.

7 січня в Мукачеві відбулось різдвяне дійство „Бетлегем”.

8 січня у с. Косівська Поляна на Рахівщині відбувся фестиваль „Гуцульські бетлегеми”.

8 січня на Мукачівщині відбувся 8-й Регіональний фестиваль колядницьких груп та вертепних дійств „Ходімо разом у Віфлеєм”.

8-10 січня в Ужгороді біля Монастиря Стрітення Господнього (братів-капуцинів) виступав вертеп зі справжніми тваринками.

9 січня в Перечині відбувся фестиваль „Перечинські колядки”.

9 січня в Ужгороді в греко-католицькому Кафедральному Хрестовоздвиженському соборі пройшов 1-й тур конкурсу-фестивалю „Вертеп-2016”.

10 січня в Ужгороді на пл. Театральній відбулися різдвяні коляди „Колядуємо усі, і дорослі і малі!” за участю колективів міського центру дозвілля.

10 січня в Ужгороді відбулася відкрита екскурсія до Музею археології УжНУ.

12-17 січня в м. Мукачево відбувся гастрономічний фестиваль „Червене вино 2016”, який у цьому році пройшов у спеціально облаштованому фестивальному містечку з деревяних будиночків.

13 січня у Мукачеві відбулась Різдвяна вело-коляда на старий Новий рік.

13 січня в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації разом з керівником краю Геннадієм Москалем колядували діти зі Словаччини.

13 січня у Ясінях, на Рахівщині пройшов конкурс-огляд на краще виконання колядок серед колядницьких груп та вертепів „Вифлеємська зірочка”.

14 січня на Тячівщині пройшов традиційний огляд-конкурс вертепів „Вертеп-2016” та фестиваль „Червене вино”.

14-17 січня в м.Брно, в Чехії відбулися виставки, присвячені розвитку туризму. Участь у їх роботі взяли туристичні підприємства, організації, представники органів влади та автоперевізники з європейських країн. У роботі павільйону „Україна туристична” взяли участь управління туризму і курортів Закарпатської обласної державної адміністрації, Спілка сприяння розвитку сільського туризму Закарпаття, партнер управління туризму та курортів Інформаційно-аналітична служба „Європейсько-східний діалог” (м.Прага), а також заочно — туристичні підпримства та сільські садиби.

15-16 січня у Мукачеві в Християнському культурному центрі відбувся 19-й Всеукраїнський відкритий дитячо-юнацький фестиваль-конкурс естрадної пісні „Різдвяна зіронька 2016”.

16 січня в Ужгороді на телеканалі „Тиса-1”, відбулася прем’єра документального фільму „У пошуках Івана Сили”. Фільм знято за мотивами книжки Олександра Гавроша „У пошуках Івана Сили” про відомого закарпатського силача Івана Фірцака (Кротона). Режисер – Максим Мельник.

16-17 січня у м. Кошице, Словаччина відбувся 25-ий новорічний бал русинів-українців „Маланчин вечір” та різдвяний концерт. До масштабної презентації українських традицій долучились майже півсотні представників культури з Закарпаття.

17 січня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбувся різдвяний фестиваль „Коляди в старому селі”.

19 січня у Рахові відбувся 27-й районний фестиваль зимового фольклору „Ой, радуйся земле!”.

20 січня в Ужгороді в обласній державній адміністрації відбулась нарада начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації з представниками туристично-інформаційних центрів Закарпаття. Основними питаннями, які розглядались у порядку денному були: забезпечення матеріально-технічної бази функціонування туристично-інформаційних центрів; співпраця учасників мережі ТІЦ з реалізації грантових проектів; утворення єдиної мережі туристично-інформаційних центрів Закарпаття та просування регіонального туристичного продукту.

20 січня в селищі Ясіня на Рахівщині відбулося віче приурочене до 97-ої річниці Гуцульської Республіки.

20 січня у Стеблівці, що на Хустщині, пройшов 6-й районний фольклорний фестиваль „Салдобошський таниць”.

21 січня в Ужгороді у обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру, приурочений до Дня Соборності України.

21-22 січня у Берегові проходили Дні угорської культури.

21-22 січня ужгородці та гості міста взяли участь у масовому фотографуванні для флешмобу „Україна ЄДИНА”, що відбувся на Театральній площі.

30 січня в с. Геча Берегівського району відбувся унікальний кулінарний фестиваль гентешів.

В січні стрічка закарпатця В’ячеслава Бігуна „Пенальті правосуддя” здобула міжнародне визнання. Її представлено загалом на 20 кінофестивалях у 14 країнах світу.

 

Новини

2024-04-15

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу художньої літератури.

2024-04-04

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-04-03
«Доброго здоров’я!» – так часто вітаються українці. А коли прощаються, кажуть: «Бувайте здорові!». Тобто бажають здоров’я і при цьому майже не замислюються, який глибокий зміст у цих словах. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо. 7 квітня весь світ відзначає Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), точніше, прийняття статусу цієї організації. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Здоров’я - головний життєвий скарб".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день