Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - травень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

6 травня в мікрорайоні Доманинці Ужгородського району в церкві відбувся Світлий Пасхальний концерт Закарпатського народного хору.

7 травня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулося святкове дійство з нагоди 25-річчя з часу створення Ужгородського родинного будинку „Нова сім’я”.

11 травня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру „Від вальсу до сальси”. В концерті прозвучала танцювальна музика різних історичних епох, різних видів, стилів та напрямків.

11 травня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея ІЛЬКО” відбувся вечір прем'єр фортепіанних тріо Чарльза Айвза та Альфреда Шнітке.

14-15 травня в Мукачево відбулося „Свято хорової музики” хорової школи хлопчиків та юнаків.

18 травня в Ужгороді в обласній філармонії пройшов звітний концерт лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів-фестивалів естрадно-духового оркестру Ужгородського державного музичного училища імені Д. Є. Задора, приурочений 70-річчю заснування навчального закладу.

20 травня в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації відбулась культурно-мистецька благодійна акція – бал „Європейська весна”. На святі виступили: симфонічний оркестр обласної філармонії, академічний камерний хор „Кантус”, відомі солістки Мар'яна Гаврилко та Мирослава Швах-Пекар. Танцювальну частину вечора яскраво представили студенти-хореографи коледжу культури і мистецтв, а також – вихованці спортивного клубу танцю „Грація”.

20-29 травня в Мукачево в театрі драми та комедії відбувся традиційний фестиваль етнічних театрів національних меншин України, країн СНД та Карпатського Єврорегіону „Етно-Діа-Сфера”.

22 травня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся урочистий вечір з нагоди 70-річчя закладу. Кожен соліст і колектив філармонії підготували невеличкий музичний подарунок для цієї неординарної події.

24 травня в Ужгороді відбувся флешмоб та святковий концерт, присвячені Міжнародному дню танцю.

27 травня в Ужгороді в обласній філармонії свій поважний ювілей відсвяткувало Ужгородське державне музичне училище ім.Д.Задора – навчальний заклад, що, без перебільшення, відіграє ключову роль у розвитку музичного мистецтва Закарпаття.

29 травня в Ужгороді в обласній філармонії відбулося свято органної музики – для всіх шанувальників цього величного інструменту грали молоді ужгородські музикантки Тетяна Тіщенко та Ольга Чундак. У програмі твори великого німецького композитора Й.С.Баха та представників французької органної школи Луї Маршана, Сезара Франка та Шарля Марі Відора.

29 травня в Мукачеві на площі Кирила і Мефодія  у рамках святкування Днів  міста відбулося свято духової музики.

31 травня у Тячівському районному будинку культури з гастролями виступив Закарпатський театр драми і комедії з міста Мукачева. Артисти показали тячівській малечі музичну виставу-казку „Жила-була Сироїжка”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

6 травня в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулася презентація першої поетичної збірки Марини Попович-Павлік „Поділюсь неспокоєм”. Авторка є учасницею відомого народного фольклорно-етнографічного ансамблю „Ужгород” міського центру дозвілля – будинку культури.

6 травня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка сучасні бібліотекарі та відомі ужгородські ді-джеї організували тематичну вінілову вечірку „Круглий звук у бібліотеці-2”.

6 травня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася презентація книги „Стигма. Тавро несправедливості”, автор –  Володимир Кузьмик. 

10 травня в Ужгороді в приміщенні крайового осередку Національної спілки письменників України відбувся літературний майстер-клас для учасників конкурсу малої прози серед молодих авторів Закарпаття „Гірські горизонти”.

10 травня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потущняка відбулося підведення підсумків і нагородження переможців конкурсу, а також – прес-конференція за результатами двох турів проекту „Закарпатські діалоги”.

17 травня в Ужгороді в обласній організації Національної спілки письменників закарпатські митці провели круглий стіл на тему: „Питання війни та миру”, запросивши воїнів АТО, голову обласної ради Михайла Рівіса, представників облвійськкомату та журналістів.

18 травня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нових книг відомого закарпатського поета, публіциста, журналіста і видавця, лауреата літературних премій імені Павла Тичини, імені Бориса Нечерди, імені Федора Потушняка Василя Кухти під назвами „Іти й неозиратися” та „Страсті за голубою трояндою”, що вийшли у світ у ювілейний для нього рік – 60 річчя з дня народження.

19 травня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася прем’єра книги Ірини Стефанюк „Ти хочеш яблуко?”.

19 травня в Києві у рамках XII міжнародної книжкової виставки, що проходила в Українському Домі, відбулася презентація художнього альбому закарпатського скульптора „Василь Свида. Нетлінне”.

24 травня в Ужгородській міській центральній бібліотеці відбулася творча зустріч студентів Ужгородського торговельно-економічного коледжу з письменником Юрієм Маслієвим.

25 травня в Мукачево в рамках Днів міста працівники Мукачівської міської централізованої бібліотечної системи провели цілий ряд творчих акцій. Одна з них – „Читаючий автобус”. 

25 травня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відкрилася виставка „Молодий митець книжкового дизайну”. На ній були представлені різнопланові дипломні та курсові роботи випускників Закарпатської академії мистецтв.

26 травня в Мукачево під час сесії міськради міський голова Андрій Балога вручив диплом Мукачівської щорічної літературної премії імені Юрія Мейгеша поетесі, прозаїку, члену Національної спілки письменників України Тетяні Рибар. Премію вручено за збірки творів „Чарівна флояра” та „У кожного своє небо”.

28 травня в Ужгороді в кав’ярні „Під замком” пройшов літературний вечір творчого об’єднання „Кофеїн” під назвою „Небо в квадраті”.

28 травня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбувся найчисельніший в історії України урок англійської мови. Ужгород долучився до встановлення світового рекорду „Найбільший мовний урок у світі”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 травня у Хустській картинній галереї до Дня матері відкрилася святкова художня виставка під назвою „Вам, наші рідні матусі!”.

4 травня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Бокшая відкрилася виставка робіт угорської художниці-графіка Катерини Голло під назвю „Момент”.

4 травня в Ужгороді у обласному художньому музеї імені Й. Бокшая відкрилася виставка живопису Володимира Павлишина.

4-15 травня в с. Лумшори Перечинського району пройшов Всеукраїнський мистецький пленер „LumshorART. Закарпатські імпресії”.

5 травня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка робіт членів Львівського регіонального відділення Спілки дизайнерів України та Закарпатського осередку Спілки.

7 травня у Тячеві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки народженцю Закарпаття, видатному європейському художнику та педагогу, керівнику Мюнхенської школи живопису Шимону Голлоші (1857-1918).

10 травня в Ужгороді у провулку „Гірчичне зерно” відкрилася виставка фотографій „Мама”, присвячена Дню матері.

16-22 травня в Ужгороді пройшов IX Міжнародний дитячо-юнацький мистецький конкурс із образотворчого мистецтва „Срібний Дзвін”.

Творчі змагання проходили у номінаціях „графіка”, „живопис”, „скульптура”, декоративно-прикладне мистецтво”, „фотографія”.

17 травня в Ужгороді у художньому музеї ім. Й. Бокшая урочисто відкрилася виставка картин всесвітньовідомого художника, одного із основоположників закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі.

17-20 травня в Ужгороді Закарпатський художній інститут провів традиційну міжнародну науково-практичну конференцію „Ерделівські читання”.

18 травня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося відкриття меморіальної дошки відомому громадсько-культурному діячеві Закарпаття, новатору музейної справи в області та арт-куратору Володимиру Дегтярьову (1953-2004).

18 травня у Виноградівському районному історичному музеї відкрилася виставка гачкованих робіт Христини Попович „Серветка – прикраса оселі” до Міжнародного дня музеїв.

18 травня у Міжнародний день музеїв у музейних установах краю відбувся День відкритих дверей.

18 травня в Ужгороді у меморіальному будинку-музеї народного художника України А.А. Коцки відкрилася виставка „Дитячий портрет у творчості А.Коцки”. Захід колектив закладу присвятив до 105-річчя від дня народження закарпатського митця.

18 травня в Ужгороді у краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрилася експозиція „Кава на жорнах століть”.

19 травня в Ужгороді у арт-кафе VOTO до Дня народження видатного закарпатського художника Гаврила Глюка відкрилася виставка його робіт.

В ніч з 21 на 22 травня в Ужгороді вперше відбулася акція „Ніч музеїв”. Двері для відвідувачів безкоштовно відкрили в краєзнавчому музеї „Ужгородський замок”, музеї архітектури та побуту, Закарпатському обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая, кафе-музеї „Під замком” та арт-центрі „Галерея ІЛЬКО”.

21 травня в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури та побуту відбулися „Вечурки в старому селі” біля музейних хатинок, опісля виступили фольклорні колективи краю. Відбувся показ традиційних народних костюмів Закарпаття з фондової збірки музею та концерт гурту „Гудацька тайстра”.

22 травня Мукачеву виповнилося 1120 років. З нагоди ювілею в замку Паланок було влаштовано урочистості і численні мистецькі акції. Проходили майстер-класи з гончарства та декоративно-художньої різьби по дереву, відбулася розважальна програма „У ґаздиньок на подвір'ї”. Також для містян та гостей Мукачева провели святковий концерт за участі кращих творчих колективів та виконавців міста. Ввечері відбулося театралізоване дійство „Федір Корятович” за п'єсою Олександра Гавроша.

25-26 травня в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка та галереї „Ужгород” вп’яте пройшла виставка „Книга-фест-2016”. Наприкінці книжкового ярмарку нагородили переможців конкурсу „Книга-фест” у 13 номінаціях та вручили подяки від облдержадміністрації видавництвам з-за меж області  та організаторам виставки.

26 травня в Пряшеві в Центрі української культури (Словаччина) відкрилася тематична виставка „Чарівність третього віку” графічних робіт Юрія Кресили, Олександра Сидорука, Володимира Мишанича та Василя Ганича.

27 травня у Виноградові в галереї „Імпасто” відкрилася виставка вишитих картин, творів з різьби по дереву, коренепластики Ірини Турцанаш, Олександра Етвеша, Тетяни Біланчук, Миколи Лацканич, Аліни Шегда та Надії Оравець.

30 травня в Ужгороді у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги польської письменниці Дороти Тераковської в перекладі українською Дзвінки Матіяш „Мишка”.

30 травня в Ужгороді на базі обласного організаційно-методичного центру культури відбувся семінар-пленер „Ужгород травневий” самодіяльних і професійних художників. Цьогоріч митці малювали в історичному центрі Ужгорода та на околицях міста.

31 травня в Ужгороді Генеральне консульство Словацької Республіки радо вітало шанувальників мистецтва в арт-центрі „Галерея Ілько” на відкритті виставки художника, вихідця з Ужгорода Миколи Федьковича.

В травні в Києві в Музеї сучасного мистецтва тривала живописна виставка „Барвисте Закарпаття”. На виставці були представлені роботи молодих художниць із Закарпаття.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

3 травня у селищі Ясіня Рахівського району врочисто стартував перший відкритий конкурс-фестиваль мистецтв „Гуцульська родина-2016”.

2-3 травня в Ужгороді в амфітеатрі відбувся фестиваль вогняного мистецтва та шоу-програм „Fire Life Fest”, головним організатором якого є театр вогню „Fіre Life”. В шоу взяли участь фаєр-батли, гімнасти, акробати та жонглери, бармен-шоу, фокусники, пісочна анімація.

3-5 травня в Ужгороді відбувся  міжнародний конкурс-фестиваль „Закарпатський едельвейс-2016”.

7-8 травня на Виноградівщині відбувся XI відкритий фестиваль виноградарів-виноробів „Угочанська лоза”. Цьогоріч програму розпочала родзинка — суботній екскурсійний маршрут „Винний шлях Боржавською вузькоколійкою”.

7-8 травня в Ужгороді відбувся фестиваль „Майся фест”, запланований  і задуманий як фестиваль правильного відпочинку для всіх соціальних і вікових категорій.

7-9 травня в Мукачево відбувся фестиваль „Огинь і м'ясо".

8 травня в Берегово в комплексі „Термальні води Косино” відбулося кулінарне свято — чемпіонат із приготування бограчу. У приготуванні угорської страви змагались учасники з усієї області. Бограч традиційно  готували на відкритому вогні.

8 травня в Ужгороді на стіні ужгородського замку встановили нову міні-скульптуру. Твір мистецтва скульптора Михайла Колодка і коваля Михайла Криванича, присвячений князю Лаборцю – легендарному засновнику Ужгорода та Ужгородського замку.

14 травня в Ужгороді в Боздоському парку пройшло свято морозива від ТМ „Рудь”.

14-15 травня у селищі Середнє Ужгородського району відбувся міжнародний фестиваль вина „Троянда Карпат”. Окрім вина на фестивалі відбулися різноманітні майстер-класи та презентації, театральні вистави й концертна програма, а родзинкою стали виступи гуртів „Ватага” та „Rock-H” і шоу від Театру вогню „Fire Life”.

14-15 травня на Мукачівщині у Чинадійові на території замку Сент Міклош  відбувся фестиваль квітів „Кохання в Сент Міклош”, організатором якого стала Асоціація українських флористів та орендар замку, художник Йосип Бартош.  Свою майстерність показали 10 команд професійних флористів із України. В замку влаштували грандіозні квіткові інсталяції.

15 травня у селі Костилівка на Рахівщині відбувся гастрономічний фест „Берлибаський бануш”. Цьогоріч оргкомітет приготував цікаву програму. Найперше – презентація туристичної візитівки села „Скелі стрімчаки”, урочиста гуцульська хода, полонинська ватра і найважливіше – конкурс на приготування найкращого гуцульського банушу, ярмарок виробів народних умільців та гуцульські мелодії.

15 травня в Рахові відбувся ІХ-й районний дитячий фестиваль-конкурс естрадної пісні „Над Тисою-2016”.

15 травня в Іршаві пройшов ІІ районний фестиваль із хореографії – „Феєрія танцю”. У фестивалі взяли участь майже 700 школярів з усіх куточків країни. Конкурсна програма складалася з чотирьох номінацій: вокальне, хореографічне, декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво. Під час фестивалю відбулися майстер-класи !”

19 травня в Берегові відбувся масовий флешмоб у вишиванках „Слава Україні.

20-21 травня в Мукачеві відбувся фестиваль народного мистецтва „Смарагдові витоки”.

21-22 травня в замку Сент Міклош, у згаданому Чинадійові на Мукачівщині, вп’яте відбувся міжнародний традиційний фестиваль середньовічної культури „Срібний Татош”. На території фортеці XV ст. Сент Міклош цьогоріч знову схрестились мечі лицарі України, Словаччини та Угорщини, щоб відродити славу минулих епох.

22 травня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв ім. Ерделі урочисто відкрився IX Міжнародний дитячо-юнацький мистецький конкурс із образотворчого мистецтва „Срібний Дзвін”.

22 травня у селі Біла Церква Рахівського району відбувся XXІV обласний фестиваль румунського народного мистецтва.

26 травня в Ужгороді в обласному театрі ляльок „Бавка”  відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу-фестивалю „Таланти багатодітної родини”.

28 травня в Мукачеві на центральній площі міста відбувся традиційний щорічний парад випускників.

28-29 травня в Ужгороді відбувся перший фестиваль кави Ungvar Coffee Festival.

29 травня в Ужгороді провели відкриті екскурсії Ужгородом на тему „Середньовічний Ужгород”.

31 травня в Ужгородському коледжі культури й мистецтв відбулося урочисте відкриття традиційного уже 14-го фестивалю-конкурсу ігор та ігрових програм „Грайлик-2016”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини

2024-04-18
Друзі, 23 квітня о 15:00 запрошуємо вас на безкоштовний майстер-клас з виготовлення Великоднього декору.  Інструменти та матеріали надаємо.  Кількість місць обмежена.  Реєстрація обов'язкова: https://forms.gle/xtW9wf8GDJmh95p87  Місце зустрічі: пр. Свободи, 16  Захід відбудеться за підтримки Карпатський Фонд / Carpathian Foundation Fondation de France.
2024-04-17
Запрошуємо на Клуб літературних дебютів "Нові імена", який відбудеться 24 квітня о 16:00. Цього разу у нас три дебютантки: Олександра Янчишин, Наталія Фогел та Олена Прібиткова.  Місце зустрічі: м.Ужгород, пр.Свободи, 16. Вхід вільний!
2024-04-15

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день