Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Віртуальні виставки

Шановні користувачі!

Тут вашій увазі запропоновано віртуальні виставки, які присвячено знаменним датам, ювілеям, окремим темам, визначним подіям вітчизняної та світової історії, науки і культури.

2009

"Пам'ять століть, відтворена у слові"
(До Дня української писемності та мови)


В землі віки лежала мова
І врешті вибилась на світ.
О мово, ночі колискова!
Прийми наш радісний привіт.
Навік пройшла пора безславна.
Цвіти і сяй, моя державна...
О. Олесь

"НА ДОПОМОГУ ПЕДАГОГУ"


Освіта як соціальний інститут відповідає за своєчасну і адекватну підготовку людей до повноцінного функціонування в суспільстві. Система освіти не єдиний, але надзвичайно важливий фактор соціалізації людей.
Система освіти — соціальний інститут, який специфічними методами реалізує процес соціалізації людей, передусім підростаючого покоління (підготовку і залучення до життя суспільства через навчання і виховання).
Специфічність процесу соціалізації людей у системі освіти полягає в тому, що він відбувається цілеспрямовано, систематично, планомірно, з допомогою певного кола осіб (педагогів), у спеціальних закладах. Цей соціальний інститут поширює панівну в суспільстві ідеологію, відображає в своїй структурі й функціонуванні суспільні відносини і є одним з важливих засобів забезпечення спадкоємності поколінь, соціальної безперервності, виконує багато інших соціальне важливих функцій.
Пропонуємо вашій увазі виставку, матеріали якої стануть у нагоді як педагогам, так і студентам.

"Веселий мудрець- Іван Котляревський"
(до 240-річчя від дня народження класика нової української літератури)

"Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди,
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть."
Т.Г. Шевченко

"Лірик живопису"
( до 100-річчя від дня народження Золтана Шолтеса, художника)

Заслужений художник України Золтан Іванович Шолтес народився 21 липня 1909 року в с. Прекопа на Словаччині в сім`ї сільського вчителя. Навчався в Ужгородській гімназії, де першим його вчителем малювання та наставником був Йосип Бокшай. У 1929 році Золтан Шолтес вступив до Ужгородської греко-католицької богословської семінарії, яку закінчив у 1933 році. У 1933 році Золтан Шолтес був рукоположений єпископом Олександром Стойкою в сан священнослужителя і направлений в першу парохію - с. Ужок Великоберезнянського округу

"Електронні видання"

Шановні користувачі!
Вашій увазі пропонуються документи різної тематики з додатками на електронних носіях (диски), в яких ви можете знайти багато корисної інформації.

"Волонтери Корпусу Миру в Україні"

Корпус Миру в Україні налічує понад 300 добровольців, програма Корпусу Миру США в Україні є найчисельнішою з програм у 75 країнах...

"Мазепа: погляд крізь століття"
(до 370-річчя від дня народження Івана Мазепи)

Іван Мазепа - державний діяч і політик найвищого гатунку, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет, у поезії якого найсильнішими були патріотичні мотиви, уболівання за долю України. Різноманітна природна обдарованість поєднувалася в ньому з високою освіченістю. Він учився в Києво-Могилянській академії і в Падуанському університеті, відвідав кілька європейських країн, міг порозумітися з багатьма співрозмовниками, оскільки володів вісьмома мовами. Історична ерудиція Івана Мазепи викликала захоплення тих державних і військових діячів, із якими він спілкувався. Він був знавцем літератури, власником найкращої в Україні великої і цінної бібліотеки з інкунабулами, старовинними рукописами, раритетними виданнями на багатьох мовах...

"Микола Гоголь - славний син України"
(до 200-річчя від дня народження)

Душа летить із вирію за Гоголем
І. Драч
"Закарпатці - Т. Шевченкові"
(Із циклу віртуальних виставок "Закарпатська Шевченкініана")

В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Він оспівав і прославив свій народ.

Багато поетичних творів можна знайти про Кобзаря а от ставлення закарпатців до Т. Шевченка, його бунтівної волелюбної поезії В. Гренжа - Донський закарбував у хвилюючій поезії "Пророкові - великому Кобзареві" ...

"Знав і казки, і життя"
( до 100-річчя від дня народження Петра Лінтура)

Казка - велике диво людської культури. Казка - один з найцікавіших жанрів фольклору, який чи не найважче шукати і записувати серед народу, особливо зараз, коли засоби масової інформації витісняють побут фантастичних оповідань про неймовірні пригоди людей та тварин. Та відчути її принадливу чарівність можна тільки при щасливій зустрічі із зачарованим нею казкарем.

Новини

2024-07-16

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2024-07-11

15 липня святкує своє 85-річчя поет, перекладач, сценарист, член Спілки письменників України – Павло Михайлович Мовчан. З цієї нагоди пропонує вашій увазі віртуальну виставку „Глибини Слова і велич Чину”.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день